19 Başarılı Deri Erkek Crossbody Çanta 2018- 19 Awesome Leather Men’s Crossbody Bags 2018Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

26 Temmuz 2021 - 04:08

19 Başarılı Deri Erkek Crossbody Çanta 2018- 19 Awesome Leather Men’s Crossbody Bags 2018

19 Başarılı Deri Erkek Crossbody Çanta 2018- 19 Awesome Leather Men’s Crossbody Bags 2018
Son Güncelleme :

13 Eylül 2018 - 1:05

Günlerde, erkeklerin, gittikleri her yerde genellikle bir çanta veya sırt çantası taşıması beklenir. Bu ikisinden daha küçük bir çanta getirmeye çalışın, ne yazık ki daha az insan olarak görülen bir stigmayı taşıyacaksınız. Öyleyse, eğer birkaç eşya getirmek için küçük bir çantaya ihtiyacınız varsa? Hantal bir cebi engellemek istediğinizden, onları cebinizde doldurmanız söz konusu değildir. O zaman ne yapacak bir adam? 2018’e doğru hızla ilerlerken, günümüzde sadece piste değil, aynı zamanda gerçek sokaklarda da erkek crossbody çantası giyen erkekleri göreceksiniz.

Gitti her insanın kaçınmaya çalıştığı damgadır. Sonunda, herkesin gerçekleştirdiği işlev ve moda birleştirilebilir. Bu pratik çanta sadece cüzdanınızı, cep telefonunuzu ve anahtarlarınızı getirmeniz gerektiğinde gerçekten kullanışlıdır.

Erkek Deri Crossbody Çantaları Günümüzde bu tip torbalar çeşitli renklerde, boyutlarda ve modellerde mevcuttur. Bu havalı ancak fonksiyonel trend hakkında daha fazla bilgi için, sizin için en iyi 19 deri erkek crossbody çantalarını topladık.

1. Şık Retro Deri Erkek Crossbody Çanta Deriye alışkın olanlar, zamanla bu malzemenin zamanla iyi bir patine geliştirdiğini bilirler. Daha önce belirtildiği gibi, bir erkek crossbody çantası, stili ve işlevi kolayca birleştirir. Böylece, Şık Retro Deri Crossbody Bag’ı seçerken hırsızlık önleyici bir cüzdan cebine, hem çizik hem de ateşe dayanıklı dayanıklı bir çantaya ve kulaklıklarınız için kullanışlı olan geniş bir ön cebe sahip olursunuz. Bu özel çantaların sade zarafeti ve pratikliği ile hafta sonları işlerinizi yapmak çok kolay.

Best Mens Crossbody Bag

Sleek Retro Leather Crossbody Bag [2 Variants] – Price: $69.95 – Get it via RTP

2. Casual Leather Crossbody Bag

Casual Leather Crossbody Bag
Listemizdeki bir sonraki ürün önceki girişimizden biraz daha küçük. Ofis saatleri dışında arkadaşlarınızla akşam yemeği ve içki içmeyi planlıyorsanız, Casual Deri Crossbody Bag ideal arkadaşınızdır. Kompakt boyutu ve ayarlanabilir kayışları, arkadaşlarınızla eğlenirken ve rahatlarken, eşyalarınızı sorunsuz bir şekilde taşıyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Luxury Mens Crossbody Bag

Casual Leather Crossbody Bag – Price: $95 – Get it via Etsy

3. Rectangular Leather Messenger Crossbody Bag

Birden fazla cep organizatörü olan bir erkek crossbody çantası, okula veya ofise gidip gelmemeniz için mükemmel bir aksesuardır. Eşyalarla dolu bir çantanız olsa bile, yumuşak arka dolgu özelliği, gittiğiniz her yerde rahat etmenizi garanti eder. Ayrıca, uygun kulaklık deliği ile, en sevdiğiniz müziği özgürce dinleyebilir veya cep telefonlarını hemen cevaplayabilirsiniz.

Cool Mens Crossbody Bag

Rectangular Leather Messenger Crossbody Bag [3 Variants] – Price: $79.95 – Get it via RTP

4. Mens Brown Leather Crossbody Bag

Günlük kullanıma ve geniş bir bölmeye uygun bir erkek crossbody çantası mı arıyorsunuz? Bu durumda, artık aramayı durdurabilirsiniz çünkü ihtiyacınız olan şey, Mens Brown Leather Crossbody Bag’dır. İnek deriden yapılmış bu özel el yapımı çanta bakımı kolaydır ve çağdaş tarzınızı anında tamamlayabilir.

Mens Brown Leather Crossbody Bag

Mens Brown Leather Crossbody Bag – Price: $89.9 – Get it via Etsy

5. Classic Casual Leather Crossbody Bag

Bu Klasik Casual Deri Crossbody Bag’ın boyutuyla sizi kandırmasına izin vermeyin. Oranlar mütevazi görünüyor, ancak bu crossbody çantası, sayısız cep organizatörü ile sizi düzenli tutmanıza yardımcı olabilir. Dahası, güçlü inek derisi dış görünüşüyle, değerli eşyalarınızın el altında ve iyi korunmuş olduğundan emin olabilirsiniz.

Designer Mens Crossbody Bag

Classic Casual Leather Crossbody Bag [2 Variants] – Price: $79.95 – Get it via RTP

6. Mens Black Crossbody Bag

Going out on a first date can sometimes be overwhelming, but you can simply resolve this by always being prepared. Having this Mens Black Crossbody Bag with you on your date night will allow you to bring your wallet with card and cash, breath mints, keys, and mobile phone. More importantly, this sleek bag is the superb piece that can jazz up your date night outfit.

Mens Black Crossbody Bag

Mens Black Crossbody Bag – Price: $95 – Get it via Etsy

7. Genuine Leather Crossbody Bag

Once in a while, a quick day trip out of town with your loved one is necessary to relieve the stress of work and to enjoy some quality time. With that in mind, pair your weekend get up with the Genuine Leather Crossbody bag. This sturdy, functional, and trendy mens crossbody bag safeguards your essentials while still having incredible style.

Leather Mens Crossbody Bag

Genuine Leather Crossbody Bag [3 Variants] – Price: $69.95 – Get it via RTP

8. Handbag Men’s Bag Crossbody Bag

Is there anything else to say about a mens crossbody bag constructed of pineapple leaves? Well, aside from this handbag being made from Pinatex which is environment-friendly, with its portable shape you can effectively ride a folding bike to work or around town. Indeed, Mother Nature will be so proud of you!

Mens Black Leather Crossbody Bag

Handbag Men’s Bag Crossbody Bag – Price: $106.78 – Get it via Etsy

9. Premium Leather Chest Crossbody Bag

Another handsome choice for your daily use, the Premium Leather Chest Crossbody Bag can enhance your personal style. Its classic structure is masculine yet still trendsetting. As you can see in the below image, it has an angled outer pocket so you can easily access your belongings. Definitely a must-have for a crossbody bag!

 

Supreme Mens Crossbody Bag

Premium Leather Chest Crossbody Bag [3 Variants] – Price: $89.95 – Get it via RTP

10. Brown Casual Crossbody Bag

An occasional visit to the mall doesn’t call for a duffel or a weekender bag as your tag along. Why not bring the Brown Casual Crossbody Bag with you? With its adjustable strap, you can carry it in any direction you want thus basically making your stroll comfortable without compromising your personal style.

Mens Brown Crossbody Bag

Brown Casual Crossbody Bag – Price: $95 – Get it via Etsy

11. Waterproof Leather Traveler Crossbody Bag

One harrowing work week clearly requires a short breather. Incidentally, going on a day trip to your favorite spot out of town will just do the trick. In any case, bring with you the Waterproof Leather Traveler Crossbody Bag, even if you encounter light rains your valuables are secure while you are on the move.

Mens Flight Crossbody Bag

Waterproof Leather Traveler Crossbody Bag [3 Variants] – Price: $79.95 – Get it via RTP

12. Leather Purse Crossbody Bag

A night out with friends painting the town red will sound safer if you have the Leather Purse Crossbody Bag. With its adjustable straps, you can opt to wear it on your shoulder or around your waist. In case of emergencies, you are sure to be equipped since you have all your essentials with you while still enjoying your night out.

Mens Black Small Crossbody Bag

Leather Purse Crossbody Bag – Price: $90 – Get it via Etsy

13. Genuine Cow Leather Crossbody Bag

Alternately, the Genuine Cow Leather Crossbody Bag is likewise an exceptional option for a bag you can use regularly. Showcasing an anti-theft wallet pocket, sturdy interior lining, and impeccable hardware zipper sporting this edgy mens crossbody bag increases your solid sense of style.

 

Mens Leather Crossbody Bag

Genuine Cow Leather Crossbody Bag [4 Variants] – Price: $79.95 – Get it via RTP

14. Waxed Canvas Crossbody Bag

If your work routine includes constant travels, you will absolutely appreciate the Waxed Canvas Crossbody Bag. This specific material protects your belongings from environmental factors like rain, snow, as well as dirt. Its fibers effectively seal out elements thus keeping your valuables dry.

Mens Canvas Crossbody Bag

Waxed Canvas Crossbody Bag – Price: $90 – Get it via Etsy

15. Large Interior Leather Crossbody Bag

Commuting to work will never be a hassle anymore when you carry the Large Interior Leather Crossbody Bag. Featuring a slim design, you can secure your belongings close to your body most especially in congested areas. Otherwise, you can likewise opt to conceal the bag under your jacket.

Mens Large Crossbody Bag

Large Interior Leather Crossbody Bag [2 Variants] – Price: $79.95 – Get it via RTP

16. Hunter Canvas Crossbody Bag

Whether you are just spending a quiet time outdoors, you can undoubtedly rely on this Hunter Canvas Crossbody Bag. Its durable waxed canvas material will ensure your belongings are safe while you are savoring your time with Mother Nature.

Mens Hunter Canvas Crossbody Bag

Mens Hunter Canvas Crossbody Bag – Price: $148.38 – Get it via Etsy

17. Vintage Leather Saddle Crossbody Bag

Meanwhile, this Vintage Leather Saddle Crossbody Bag will go well with your business casual or everyday wear. That is to say, its simple contemporary look will always look as great as you do. Besides that, its main compartment though looking narrow, however, it can perfectly hold all your essentials.

Mens Vintage Crossbody Bag

Vintage Leather Saddle Crossbody Bag [3 Variants] – Price: $69.95 – Get it via RTP

18. Military Canvas Crossbody Bag

Outdoor enthusiasts will surely love this Military Canvass Crossbody Bag. Available in military green color, this canvass bag is suitable when you are spending time outdoors, visiting the park, or having a picnic with the family.

Mens Military Crossbody Bag

Military Canvas Crossbody Bag – Price: $18 – Get it via Etsy

19. Water-resistant Leather Chest Sling Crossbody Bag

Lastly, the Water-resistant Leather Chest Sling Crossbody bag will make an awesome addition to your collection. Made from 100% authentic scratch-resistant cow leather exterior, you’ll be sure to walk around confidently while having this bag across your body.

Mens Waterproof Crossbody Bag

Water-resistant Leather Chest Sling Crossbody Bag [3 Variants] – Price: $79.95 – Get it via RTP 

How to Choose a Proper Men’s Crossbody Bag

Check if the strap length is suitable to your height. Keep in mind that a crossbody bag must fall on your waist or hip area and should not reach your upper thigh. If possible, look for a bag with adjustable straps. Otherwise, you can make a knot to shorten your long straps or purchase an extra strap if what you have is too short.

Overall, in choosing the proper mens crossbody bag for you, it must reinforce your outfit plus fully characterize your personal style. With this bag coming in a variety of style and shapes, you will certainly have plenty of options to choose from.

blank
John Hutchinson

John here! My wife Chantal and I, have been running an extremely successful jewelry and accessory empire and this is our outlet to share our latest findings and trends in the industry. My wife focusses on Jewelry, and myself, I focus on everything else than jewelry. I fly around the world to find the latest accessories like sunglasses, leather wallets or watches, but also hugely popular bags and scarves. I do my in depth-research on the latest trends and share my reviews and personalized advice here. Hit me up if you’re stuck and are looking for help!

Dizi Medya Dizi Haberleri Güncel Dizi ve Magazin Sitesi

19 Awesome Leather Men’s Crossbody Bags 2018 Başlıklı Habere Lütfen Değerli Yorumlarınızı Yapınız

dizimedya.com dizi ve medya siteniz

Dizi Medya Dizi Haberleri Güncel Dizi ve Magazin Sitesi

19 Başarılı Deri Erkek Crossbody Çanta 2018- 19 Awesome Leather Men’s Crossbody Bags 2018 Başlıklı Habere Lütfen Değerli Yorumlarınızı Yapınız

dizimedya.com dizi ve medya siteniz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
blank