3. Havalimanı inşaatı bölgedeki konut fiyatlarını arttırdıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

3. Havalimanı inşaatı bölgedeki konut fiyatlarını arttırdı
SON DAKİKA

3. Havalimanı inşaatı bölgedeki konut fiyatlarını arttırdı

Bu haber 12 Haziran 2017 - 17:02 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.

Türkiye’nin vizyon projelerinden olan 3.

Havalimanı inşaatının hızla ilerlemesi bölgedeki arsa ve konut fiyatlarını arttırdı. Hava yolu çalışanları artan konut ve arsa fiyatlarından etkilenmemek için kooperatif kurarak kendi konutlarını yapmaya başladı.

Türkiye vizyon projelerinden olan 3. Havalimanı inşaatı hızla ilerliyor. Havalimanı, yapımı hızla ilerlerken bölgedeki konut ve arsa fiyatlarını da arttırdı. Bu artıştan etkilenmek istemeyen hava yolu çalışanları da kooperatif kurarak kendi konutlarını yapmaya başladı. 2016 yılının son çeyreğinde resmiyete kavuşan Hava Kent Yapı Kooperatifi, özellikle bölgede yatırım yapmak isteyen havayolu personeline konut üretecek. İlk etapta 300 konut ile başlayacaklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “3. Havalimanı beklenenden çok daha hızlı ilerliyor. Bölge ile araştırma yapan ve beklemede olanlar son 1 yıl içinde fiyat artışını görebiliyorlar” dedi.

“Kooperatif Modelini Uçuracağız”

Kooperatif modelin ülkemizde olumsuz bir algısı olduğunu belirten Başkan Erkut Çavuş, “Biz bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için bütün işlerimizi şeffaflık çizgisinde götürüyoruz. Üyelerimiz ile sürekli kontak halindeyiz. Bütün gelişmelerden üyelerimizi anında haberdar ediyor. Hava yolu personeli ailesinden çok ekip arkadaşlarını görür onun için bizim ekip ruhumuz çok güçlüdür. Biz bu ekip ruhu ile ucuz ve kaliteli konut üretmek için yola çıktık” şeklinde konuştu.

“Bölgenin Konuta İhtiyacı Var”

Havalimanının faaliyete geçmesi ile birlikte bölgede çok ciddi bir konut ihtiyacı doğacağının altını çizen Çavuş, “3. Havalimanı tam anlamı ile bir cazibe merkezi olacaktır. Kısa süre içerisinde bölgede AVM’ler, hastaneler ve metro projeleri boy gösterecek. Sadece 3. Havalimanı personeli için bile 120 bin kişilik bir konut talebi ortaya çıkacak. Hava Kent projesini oluştururken hem ekip arkadaşlarımızın kendi kullanımı için hem de onlara ek gelir sağlayacak bir yatırım olarak değerlendirdik. Arsa ve konut fiyatlarının artması ile birlikte bu bölgede yapılan yatırımların ciddi bir kira getirisi olacaktır” ifadelerini kullandı.

“ Havalimanına sadece 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır”

Projenin 3. Havalimanına sadece 3 kilometre uzaklıkta olduğunu söyleyen, Başkan Çavuş, “Hava yolu çalışanları iş yaşantılarında zamanla mücadele ettikleri için trafikte geçirdikleri zaman onlar için çok önemlidir. Biz proje alanını belirlerken bu kritere çok dikkat ettik. Maddi değeri olsun, kazanç sağlasın ama aynı zamanda ulaşımı çok kolay olsun istedik. 300 konutluk ilk etabımız havalimanına sadece 3 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Karadeniz’e yapımına başlanan büyük yat limanına komşu olacaktır” şeklinde konuştu.

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x