Başbakan Binali Yıldırım, Genel Başkan olarak son kez AK Parti Grubu'na konuştuDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Başbakan Binali Yıldırım, Genel Başkan olarak son kez AK Parti Grubu'na konuştu
SON DAKİKA

Başbakan Binali Yıldırım, Genel Başkan olarak son kez AK Parti Grubu’na konuştu

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 10:59 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Başbakan , Grup Toplantısı’nda konuştu. Yıldırım, AK Parti 3. Doğaüstü Kongresi öncesi AK Parti Genel Başkanı olarak son kere parti grubuna hitap etti. ‘Atılım dönemi’nin şifrelerini veren Binali Şimşek “Bu yeni atılım dönemi, demokrasi, metamorfoz, gelişim üçgeninin kurulduğu yılların habercisidir” dedi. 

Türkiye-Almanya ilişkileri arasındaki sorunlara değinen Şimşek, 15 Temmuz’da rolü olanlara iltica hakkı verilmesini sert sözlerle eleştirerek “Almanya bundan böyle bir şeye karar atamak durumundadır. İlişkileri geliştirmek istiyorsa, o süre yönünü bölücülere, FETÖ’cülere değil, Türkiye’ye dönmek zorundadır.”  diye konuştu. Başbakan FETÖ soruşturmaları kapsamında ihraçların incelenmesi için kurulan OHAL komisyonu için de, üyelerin belirlendiğini açıkladı. 

Şimşek’ın açıklamasından satır başları;

ANNELER GÜNÜ

“Anne her şeydir. Annelerimiz olmasa bizler olmazdık. Annesizliğin kadrini iyi bilen biriyim, genç yaşta annemi kaybettim. İzmir’in Buca ve Konak semtinden Anneler Günü’nü dinmek üzere güneye dışarı giden ve hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu hadise her yönü ile araştırılıyor, soruşturuluyor. Kazanın nedeni bütün yönleri ile ortaya çıkacaktır. Bundan sonra alınacak tedbirleri bu araştırma ile ortaya çıkaracağız. Yakın zamanda acılı ailelerimize ve kamuoyuna bu olayla ilgili detaylı data sunulacaktır.” 

TRABZON’DAN ŞEHİT HABERİ

“Trabzon Maçka’da terörle uğraş ederken hayatını kaybeden askerimize ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bu olaylar karşısında ülkemizin, birliğine ve beraberliğine gölge düşürmeye çalışan mihraklar da maalesef oldu.” 

SAVCININ ÖLÜMÜNE İLİŞKİN PAYLAŞIM VE HABERLER

“Savcının arkasında ailesinin ve sevenlerinin acısı bu denli taze iken hoş olmayan ifade kullananlarla ilgili yargı merciileri gerekeni mutlaka yapacaktır.”

“ATATÜRK’E HAKARET” TARTIŞMALARI: KAOS OLUŞTURMA ÇALIŞMALARI…

“Şahsı Türk milletine malolmuş kahramanlarımıza, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları üzerinden bir toplumsal keşmekeş oluşturma çalışmaları görmekteyiz. Cuma günü 19 Mayıs 1919. Bu şüphesiz önemli bir gündür.” 

MOLDOVA ZİYARETİNDEKİ TEMASLAR

“Alanda yapılabilecek yeni işbirlikleri ve ortaklıklar üzerine de ayrıntılı değerlendirmelerde bulunduk. Bu ziyaret marjında soydaşlarımızla da hasret giderdik. Gökoğuz yeri, Moldova’nın güneyinde Türk soyunun yaşadığı yerdir. Soydaşlarımızın bizi ne dek büyük bir sevgi, muhabbetle karşıladıklarını görünce, bir defa daha bu ulusun bir ferdi olmaktan büyük bir gurur duydum. Bu vesile ile 4. Gagavuz Kongresi’ne katıldık ve 20 değişik ülkeden gelen Gagavuz Türkleri ile hasret giderdik.”

“SOMALİ’DE TEK İZ BIRAKAN, TÜRKİYE’NİN YAPTIĞI YARDIM VE YARDIMLARDIR”

“Bir öteki ziyaretimiz ise İngiltere’ye oldu. Londra temaslarımız çerçevesinde, İngiltere York Prensi, İngiltere Başbakanı Theresa May, Amerika Savunma Bakanı ile ikili görüşmeler yaptım. Somali, bildiğiniz gibi Doğu Afrika boynuzunda bir ülke. Uzun yıllar İtalya ve İngiltere’nin esaretinde kalmış son yıllarda bağımsızlığını kazanmış. Bağımsızlığını kazanması ile sorunları azalmamış artmış. 2012 yılında Somali diye bir devlet kalmadı dediler. O andan itibaren sayın Cumhurbaşkanı, o gün işadamları ile birlikte Somali’ye hemen hemen sonuç yaptı. Buradan insanlığa bir şey söyledi: İnsanlık öldüyse biz buradayız. Somali’deyiz. İnsanlığın Somali’ye dikkatini çekiyoruz. O günden sonradan Somali’de yaşamış, yoksulluktan, kuraklıktan ve terörden az daha tükenme noktasına gelen o ülkede umutlar bitmiş yeşerdi. Bu konferansta gördük ama, büyük büyük laflar edenler var ama orada bir konuşmacının dediği gibi,bunlar arasında bir ülke var ancak; o Somali’de hiçbir hesap yapmadan, yalnızca oradaki insanların hayata tutunması, terörden korunması için fedakarlık yapıyor. Oraya hastaneler yapıyor, su kuyuları açıyor, okullar yapıyor, tarımla ilgili projeleri gerçekleştiriyor, polislerini askerlerini eğitiyor. Hint Okyanusu’nda, Aden Körfezi’nde deniz korsanlığını sona erdiriyor. İşte o ülkenin adı Türkiye’dir. Milyarlarca dolar yardım sözü verildi. Bir birçok da aktarıldı fakat o yardımlardan geriye hiçbir iz kalmadı. Tek iz bırakan Türkiye’nin yaptığı destek ve yardımlardır.”

“TERÖR NEREDEN GELİRSE GELSİN…”

“ABD Savunma Bakanı ile terör örgütü YPG ve DEAŞ hakkında detaylı görüşmeler yaptım. Adı ne olursa olsun, ister PKK, ister PYD, ister YPG ister DEAŞ olsun. Bunların hepsi terör örgütüdür, ölüm makinasıdır. Savunma Bakanı’nın bu konuda, bunun bir mecburiyet olduğunu bir seçim olmadığını ifade etmesi önemlidir. Fakat bir terör örgütü ile ABD’nin bir diğer terör örgütünü imha etmek için işbirliği yapması kabul edilebilir bir şey değildir. Bunun açık bir şekilde kendisine açıklama ettim. Burada Türkiye’nin hassasiyetleri konusunda zorunlu teminatlar verilmezse yapacağımız şey çok açık ve nettir. Terör nereden gelirse gelsin, ister hudutlarımızın dışarıya ister içinde, bu terörün kökünü kazımaya kararlıyız, gereğini yaparız.” 

“ALMANYA YÖNÜNÜ TÜRKİYE’YE DÖNMEK ZORUNDADIR”

“Bahsetmek istediğim kayda değer konulardan bir parça başına Türkiye-Almanya ilişkileridir. İlişkiler referandum öncesi yaşanan olaylar nedeniyle gerilmiş, her iki taraftan halk oylaması sonrası olumlu mesajlar verilmiştir ancak geçtiğimiz hafta 15 Temmuz darbe girişimine dahli bulunan ve yurt dışına kaçan veya yurt açık havada olan askerlere sığınma izni vermesi, iltica hakkı vermesi bu noktada ilişkilerimizin tekrar gerilmesi için kayda değer bir gelişme olmuştur. Almanya artık bir şeye karar belirlemek durumundadır. İlişkileri geliştirmek istiyorsa, o zaman yönünü bölücülere, FETÖ’cülere değil, Türkiye’ye dönmek zorundadır.” 

SAVUNMA ALANINDAKİ YÜKSELİŞ

“Devlete Ait ziyaretler esnasında şunu bir kez daha gördük. Türkiye, keza bölgesel hem de küresel ölçekte her zaman önemli olmuştur, manâlı olmaya devam edecektir. Kalkınan, artan ekonomisi ile, yatırım potansiyeli yükselen Türkiye dünyanın ilgi odağı olmaya devam ediyor. 16 Nisan’da gerçekleştirilen halk oylaması sonrasında kutlu yürüyüş şu an tüm ülkelerce merakla izleniyor. İstanbul’da açılışını yaptığımız savunma fuarı yaklaşık olarak bu söylediklerimizin bir ispatı niteliğindeydi. Savunma alanında dışa bağlılığımız yüzde 80’ler seviyesindeyken bugün bu oran yüzde 40’ın altına inmiştir. 15 sene önce 1.8 milyar olan AR-GE bütçemiz, 20 milyara ulaşmış durumdadır. Aracısız çalışan kişi sayısı 29 binden 123 bin seviyelerine çıkmıştır. Savunma sanayiinde yerlileşme ve millileşme önceliğimizdir. İşte bizim düş ettiğimiz Türkiye budur. Katma değeri yüksek ürünler ve teknoloji üreten kuvvetli bir Türkiye. Bu hedeflerimiz için çalışmaya, ter dökmeye, düşünce teri, alın teri dökmeye devam edeceğiz.

“BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNE KATILIM SON AYLARDA ADETA SIFIRA İNDİ”

“Savunma sanayiinden aldığımız güçle terör örgütlerine de darbe üzerine darbe indirmeye devam ediyoruz. Şehir Halkı yapılanmalarını da başarılı operasyonlarla çökertiyoruz. Bölücü terör örgütü günden güne eriyor, hatta insan kaynağı bulmakta güçlük çekiyor. Son aylarda katılma oranlarının az kalsin sıfıra indiğini görüyoruz. FETÖ ile mücadelede imtiyaz vermeden devam ediyoruz.”  

FETÖ SORUŞTURMASI İTİRAZLARI

“OHAL komisyonlarına üyeler belirlenmiş oldu. İtirazlar bundan böyle tek bir kuruma değil, bu merkeze az daha bir duruşma gibi çalışacak bu merkeze yapılacak karara bağlanacak. Müracaatları haklı görünenlerin hakları iade edilecek. Haklı görünmeyenler içinse yargı yolu çözülmüş olacak. Türkiye artık terörden arınmış bir şekilde, yeni bir ufka yelken açmaya hazırdır.” 

“EKONOMİDE DE KURDA DA ISTIKRAR TESİS OLMUŞTUR”

“İşsizlik geçtiğimiz Şubat ayı için azalma eğilimine girmiştir. Yüzde 12.6 düzeyine gerilemiştir. Bize düşen daha fazla imal, daha fazla yatırım ve istihdam. Bu alanlarda teşviklerimizi artırarak yolumuza devam edeceğiz. Kriz simsarlarının, afet korosu tellallarının korku senaryoları nafile çıkmış, ekonomide de kurda da istikrar tesis olmuştur. Ekonomimiz istikrar içerisinde kuvvetli bir şekilde yoluna devam ediyor.” 

YENİ DÖNEM

“Recep Tayyip Erdoğan her tarafta aramıza katıldı, AK Partimize katıldı. Bu buluşma sadece AK Parti’nin bir iç meselesi değildir. Milletimizin verdiği karar, her zaman güçlü iktidar, aralıksız istikrardır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 3 maddesi anında yürürlüğe giriyor. Birincisi; Cumhurbaşkanının parti ile ilişiğinin sağlanması, ikincisi; Yargıda birliğin sağlanması, askeri yüksek mahkemelerin kapatılması. Yargıda bundan böyle derslik ayrımı ortadan kaldırıldı. 80 milyonun tamamını kucaklayacak uygulamaları reddedip çukur siyaseti yapanlara Kürt vatandaşlarımız müsade vermedi. Vesayet odakları, milletin biçmediği rolleri kapma arkasında olanlar kendilerine katiyen alan bulamayacaklar. Nafile roller ardındaki olanlar emekliliklerini rahatça yaşayabilirler. Kendi içinde sorun yaşayan ana muhalefetin dün de Türkiye’ye verecek bir şeyi yoktu, bugün de verecek hiçbir şeyi değil.”  

AK PARTİ 3. OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ

“Kongrede Recep Tayyip Erdoğan’ı genel başkan adayı olarak öneri edeceğiz. Toplumsal barıştırma ve kardeşliği geliştireceğiz, adil paylaşımı sağlayacak tedbiri alacağız. 16 Nisan’da ahali ‘başkalaşım’ dedi, noktayı koydu. Bu değişim 80 milyon vatandaşımızın tamamını olumlu şekilde etkileyecektir. Türkiye demokratik ilerleyişi, bölgesel ilişkileri, ekonomisi, meslek dünyası ile iyice değişimin adresi haline gelecek. Darbeler, vesayet girişimleri, hain kalkışmalar bundan böyle Türkiye’nin gündemini işgal etmeyecek.  21 Mayıs’ta yapacağımız AK Parti 3. Doğaüstü Kongresi’ni diğerlerinden ayıran nitelik, tam bağımsız bir Türkiye’nin müjdecisi olmasıdır. Türkiye bir demokrasi şölenine her yerde tanık olacaktır. AK Parti milletin çizdiği yönde, yönetiminde manâlı işler yaptı.”

“BU İŞİN MİMARI DA TEKRAR RECEP TAYYİP ERDOĞAN OLACAKTIR”

“Türkiye’nin 2023, 2035, 2053 ve 2071 vizyonları hedefinde en büyük atılımı yapmış olacağız. Türkiye partili cumhurbaşkanı ile bu dönemde tanışmış olacak. Bu yeni atılım dönemi, demokrasi, başkalaşım, gelişim üçgeninin kurulduğu yılların habercisidir. Her kenarında millet, her açısında milli irade olacak.  Bu solgun 80 milyona yeni umutlar olarak yansıyacak ve bu işin mimarı da tekrar Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.” 

MECLİS’TEKİ HSK SEÇİMİ

“Bugün TBMM, 16 Nisan referandumunda kararlaştırılan HSK için 7 üye seçecek. Geçen hafta komisyonda 21 ad kesin ve 7 parça başına bugün Meclis’te yapılacak seçimde belli olacak. Bu bile referandumun Meclis’i ne kadar güçlendirdiğinin en büyük ispatı. Ulusal irade her şeyin üzerindedir. Tüm erklerin üzerinde halk iradesi var. TBMM, HSK’nın üyelerini tarihinde birincil kere seçiyor.”

ÜCRET BORCU YAPILANDIRMASI

“Bu hafta içerisinde esnafımızın ücret dairelerine olan vadesi geçmiş borçlarını ödeyebilmeleri için yeni olanak getiriliyor. 7 milyon vatandaşımız 36 aya varan taksitlerle vadesi geçmiş borçlarını ödeyebilecekler. Haziran ayında başvurular yapılacak ve vatandaşla devlet arasındaki hukuku geliştirmiş olacağız. Borcunu peşin öderse indirime sahip olacak. Ayrıca geçikme zammı yerine daha düşük oranda bir ödeme ile borçlarından kurtulmuş olacaklar.” 

ÜRETIM REFORMU PAKETİ

“Gündemimizdeki bir diğer konu da imal reformu kanun tasarısıdır. Ekonomide çok önemli bir reform anlamına geliyor. Istikrarlı şekilde büyümek, büyümenin imal kaynaklı olması ile mümkündür. böylece yatırım ve üretimin önündeki engelleri kaldıracak, ülkemizde daha artı yatırımlar yapılmasını sağlayacak çok çnemli bir kanun dizayn teklifi Meclis’te görüşülecektir. Esasında 23 öbür kanunda değiştirme yapıyor. Sanayinin karşılaştığı birçok bürokratik işleme bu kanun ile son vermiş olacağız. Imal yapanların, istihdam oluşturanlar üzerindeki parasal yükler tamamen kaldırılacak. OSB’ler, sanayi siteleri, endüstri bölgeleri gibi sanayicilere verilen hizmetin kalitesi artırılacak.” 

TARIM SEKTÖRÜNE KARŞIN DÜZENLEME

“Diğer kanun da; Milli tarım politikaları ile ilgili… Tarım sektöründe bu düzenleme ile detaylı bir reforma imza atıyoruz. Üretim planlaması yapabilen, yiyecek arz güvenliğini garanti altına bölge, doğal kaynakları da koruyan, üreticinin refahı, tüketicinin memnuniyetini karşılayan küresel rekabette ülkemizin gücünü artıran, gelecek kuşaklara ambarları doymuş bir ülke bırakan ve burada detaylarını vermediğim birçok yenilikler de Meclisimize gönderilmiş bulunmaktadır.”

Bundan Böyle bir olma zamanıdır. 16 Nisan öncesi tartışmalar artık çok geride kalmıştır. ‘Hayır’ diyen de, ‘Evet’ diyen de bizim başımızın tacıdır. Onların da gönlünü bundan sonraki en manâlı öncelikli hedeflerimizden biri olacaktır. 

Türkiye’nin değişik illerinden buraya gelen tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim yolumuzu ve bahtımızı açık eylesin. Allah’a emanet olun. 

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Başbakan Binali Yıldırım, Genel Başkan olarak son kez AK Parti Grubu’na konuştu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.