Christiano Ronaldo Kimdir ?Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Christiano Ronaldo Kimdir ?
SON DAKİKA

Christiano Ronaldo Kimdir ?

Bu biyografi 06 Haziran 2017 - 19:59 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Cristiano Ronaldo, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz’in Funcal şehrinde doğmuştur. Portekiz ulusal takımının da formasını giyen Ronaldo, 2009 yılından beri, Real Madrid takımında oynamaktadır. Fazla ufak yaşlarda futbola başlayan Ronaldo’ya babası, bir Ronald Reagan hayranı olmasından ötürü ”Ronaldo” ismini vermiştir. Ronaldo’nun Hugo, Elma ve Liliana Caita adlarında 3 kardeşi bulunmaktadır. Kariyeri her tarafında 4 defa dünyada yılın futbolcusu seçilmiştir.

Kariyeri

1,85m boyunda ve 31 yaşında olan Ronaldo’nun baş mevkisi sol kanattır. Sağ kanat ve santrafor mevkilerinde de oynayabilen bu futbolcu en yüksek piyasa değerine 22 Ekim 2014 tarihinde 120 milyon euro olarak ulaşmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde ise değeri 110 milyon Euro’ya düşmüştür.

Cristiano Ronaldo, Portekiz ulusal takımıyla çıktığı 135 maçta 66 gol atma başarını göstermiş ve Dünya kupasını da takımın kaptanı olarak kaldırma şerefine erişmiştir. Ronaldo kulüp kariyeri boyunca çıktığı 661 lig maçında toplam 498 gole ulaşarak kırılması kuvvet bir rekora da imza atmıştır. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ise çıktığı 133 lig maçında toplam 95 gol atmayı başarmış ve bir Real Madrid efsanesi olan Raul’u geride bırakmayı başarmıştır.

Ronaldo, Real Madrid, ile 2013 yılında sözleşme yenilemiş ve 5 takvim yeni sözleşmenin takvim getirisi vergilerle beraber toplam 21 milyon euro olmuştur. İspanya devletine ödenecek vergiler düşüldüğü süre yıllık sponsor gelirleri hariç 10 milyon euronun üstünde bir garanti paraya oynamaktadır. 4 defa yılın futbolcusu ve 3 defa Avrupanın en iyi oyuncusu ödüllerine sahip olan Ronaldo’nun Real Madrid takımıyla 2021 yılına dek sözleşmesi bulunmaktadır.

Müthiş kariyerinde sadece 3 klüpte futbol oynadığını biliyor muydunuz ? Bu klüpler Sporting CP, Manchester United ve Real Madrid’dir.

Bilinmeyenler

14 yaşındayken mektep öğretmenine sandalye fırlattı.15 yaşındayken bir kalp rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı ve ameliyat ile bunu atlattı.Sporting CP klübünde Manchester Utd’a karşı forma giyerken Alex Ferguson tarafından keşfedildi.2010 yılında bir bebeğinin dünyaya geldiği açıklandı. Annesinin adı bilinmiyor.Bir fazla futbolcunun aksine vücudunda hiç vurma yoktur. Bunun nedeni kemik iliği donörü olması.Babası bir alkoliktir ve Ronaldo 20 yaşındayken babası ölüm etmiştir. Bu yüzden Ronaldo içki kullanmıyor.320 milyon dolarlık bir serveti olduğu varsayım ediliyor.1-90 dakika arasındaki bütün dakikalarda gol atma başarısına sahip.

 

Futbol, Kimdir

Cristiano Ronaldo, 5 Şubat 1985 tarihinde Portekiz’in Funcal şehrinde doğmuştur. Portekiz ulusal takımının da formasını giyen Ronaldo, 2009 yılından beri, Real Madrid takımında oynamaktadır. Fazla küçük yaşlarda futbola başlayan Ronaldo’ya babası, bir Ronald Reagan hayranı olmasından ötürü ”Ronaldo” ismini vermiştir. Ronaldo’nun Hugo, Elma ve Liliana Caita adlarında 3 kardeşi bulunmaktadır. Kariyeri baştan başa 4 defa dünyada yılın futbolcusu seçilmiştir.

Kariyeri

1,85m boyunda ve 31 yaşında olan Ronaldo’nun baş mevkisi sol kanattır. Sağ kanat ve santrafor mevkilerinde de oynayabilen bu futbolcu en yüksek piyasa değerine 22 Ekim 2014 tarihinde 120 milyon euro olarak ulaşmıştır. 15 Temmuz 2016 tarihinde ise değeri 110 milyon Euro’ya düşmüştür.

Cristiano Ronaldo, Portekiz milli takımıyla çıktığı 135 maçta 66 gol atma başarını göstermiş ve Dünya kupasını da takımın kaptanı olarak kaldırma şerefine erişmiştir. Ronaldo kulüp kariyeri boyunca çıktığı 661 lig maçında toplam 498 gole ulaşarak kırılması baskı bir rekora da imza atmıştır. UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ise çıktığı 133 lig maçında toplam 95 gol atmayı başarmış ve bir Real Madrid efsanesi olan Raul’u geride bırakmayı başarmıştır.

Ronaldo, Real Madrid, ile 2013 yılında sözleşme yenilemiş ve 5 takvim yeni sözleşmenin yıllık getirisi vergilerle beraber toplam 21 milyon euro olmuştur. İspanya devletine ödenecek vergiler düşüldüğü vakit takvim sponsor gelirleri hariç 10 milyon euronun üstünde bir garanti paraya oynamaktadır. 4 kere yılın futbolcusu ve 3 kere Avrupanın en iyi oyuncusu ödüllerine sahip olan Ronaldo’nun Real Madrid takımıyla 2021 yılına değin sözleşmesi bulunmaktadır.

Müthiş kariyerinde yalnızca 3 klüpte futbol oynadığını biliyor muydunuz ? Bu klüpler Sporting CP, Manchester United ve Real Madrid’dir.

Bilinmeyenler

14 yaşındayken okul öğretmenine sandalye fırlattı.15 yaşındayken bir kalp rahatsızlığı olduğu ortaya çıktı ve ameliyat ile bunu atlattı.Sporting CP klübünde Manchester Utd’a karşısında forma giyerken Alex Ferguson tarafından keşfedildi.2010 yılında bir bebeğinin dünyaya geldiği açıklandı. Annesinin adı bilinmiyor.Bir çok futbolcunun tersine vücudunda hiç dövme yoktur. Bunun nedeni kemik iliği donörü olması.Babası bir alkoliktir ve Ronaldo 20 yaşındayken babası ölüm etmiştir. Bu yüzden Ronaldo alkol kullanmıyor.320 milyon dolarlık bir serveti olduğu tahmin ediliyor.1-90 dakika arasındaki tüm dakikalarda gol atma başarısına sahip.

 

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Christiano Ronaldo Kimdir ?

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Caner Erkin’in eşi Şükran Ovalı kimdir? Şükran Ovalı nereli?

Şükran Ovalı sık sık özel hayatı ve iş hayatıyla gündeme geliyor. Caner Erkin ile mutlu bir evliliği olan başarılı dizi oyuncusu Şükran Ovalı aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte Şükran Ovalı'nın biyografisi…ŞÜKRAN OVALI KİMDİR?Doğum yeri İzmir’in Eşrefpaşa semtidir. Küçüklüğü İzmir, Bahçelievler'de geçmiştir. Mustafa Urcan İlköğretim Okulu'nda okuduktan sonra Fevzi Çakmak Ortaokulu'ndan mezun oldu. Liseyi de Göztepe’de bitirdikten sonra İstanbul’a gitti. Müjdat Gezen Sanat Merkezi oyunculuk mezunudur.Şükran Ovalı'nın rol aldığı yapımlar…2006 Ezo Gelin Gülden Yardımcı Karakter2007 Vazgeç Gönlüm Cemile Yardımcı KarakterBez Bebek Merve Yardımcı Karakter2008 Aşk Yakar – Yardımcı Karakter2009 Kahramanlar Ayşe Komiser Baş…

Yasin Aktay kimdir?

Yasin Aktay, 20 Şubat 1966'da Siirt'te doğdu. Baba adı Kerem, anne adı Hamame'dir. Öğretim Üyesi; Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını aynı üniversitede yaptı. Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyoloji Bölümünde, Sosyoloji doçenti ve profesörü olarak görev yaptı. ABD'nin değişik üniversitelerinde araştırmalar yaptı, dersler verdi. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır. Çeşitli dergilerin editörlüğünü yaptı. TÜBA Üyesidir. Köşe yazarlığı yapmaktadır. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Arapça, orta düzeyde Kürtçe bilen Aktay, evlidir.…

Süheyl Uygur kimdir? Süheyl Uygur kaç yaşında?

SÜHEYL UYGUR KİMDİR?Süheyl Uygur 30 Kasım 1958, Samsun doğumlu, Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Nejat Uygur'un oğludur. Kardeşi Behzat Uygur ile 15 yılı aşkın bir süre Şahane Pazar programını sundular ve Türk televizyonculuk tarihinde efsane reytingler elde ettiler.Ayrıca Abdülkadir ve Kötü şarkı isimli 2 tane besteleri vardır.Süheyl Uygur'un Süha adında ikiz kardeşi de vardır. Süheyl Uygur 1995 yılında Burçin Orhon ile evlidir. Ayşe ve Zeynep adında iki kızları var.Filmografi2011 / Benimle Oynar mısın?2005 / Haylaz Babam (Selim)2002 / Çekirdek Aile2001 / Yeşil Işık2001 / Her Şey Oğlum İçin1999 / Uzaydan Adam Çıkmaz (Sapak)Programları2011 / Kaç Para2005-2006 / Ha Babam De Babam Show1998-2004 / Şahane Pazar2008 / Şans Kapıdan Bakınca …

Ünlü model Yasemin Kozanoğlu kimdir?

Yasemin Kozanoğlu kimdir?Yasemin Kozanoğlu, 7 Temmuz tarihinde 1976 yılında İstanbul’da Ahu Tuğbay ve Ahmet Kozanoğlu'nun kızı olarak dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası, Yasemin Kozanoğlu 10 yaşında iken ayrılmıştır ve bu durumdan sonra anneannesi tarafından büyütülmüştür. Dedesi 1940 ve 1950 yılları arasında Beşiktaş Spor kulübünde başkanlık yapan Abdullah Ziya Kozanoğlu'dur. İlkokulunu Hasan Ali Yücel ilköğretim okulunda okumuştur. Ortaokul eğitiminin ve lise eğitiminin 1. ve 2. sınıfını Ata lisesinde almıştır. Son sınıfını Eseniş Lisesi’nde okumuştur ve bu lisede eğitimini tamamlayıp, mezun olmuştur. 8 sene boyunca artistik buz pateni sporu ile ilgilenmiştir ve bu spor dalı ile ilgili birçok başarılar sağlamış ve birçok madalyalar kazanmı…

Candan Erçetin kimdir?

9 Mart 2018 Cuma Gecesi kanal D'nin eğlence programı olan Beyaz Show, Candan Erçetin'i ağırlayacak. İşte Candan Erçetin hakkında merak edilen bilgiler...CANDAN ERÇETİN KİMDİR?Candan Erçetin (d. 10 Şubat 1963), Türk şarkıcı-şarkı yazarı ve öğretmen. Yirmi yılı aşkın şarkıcılık kariyeri boyunca, insan hayatını konu alan şarkılar hazırlayıp seslendirmesiyle tanındı. Albümlerini pek fazla tanıtım yapmadan çıkarmasına rağmen yine de çalışmalarının çok satarak dinleyici tarafından benimsenmesiyle birçok kez takdir edildi. Müziğini ön planda tutarak basında özel hayatıyla yer almaması sayesinde övüldü. Bazen farklı bulunan video klipleriyle ilgi çekti. Ailesinin Balkan kökenli olmasının bir sonucu olarak şarkılarında sık sık Balkan müziği enstr…

Ahmet Kural kimdir?

Bu gece Beyaz Show konukları arasında olan Ahmet Kural arayışı devam ediyor. Güldüren yönüyle çok sevilen Ahmet Kural kimdir sorusunu sizler için araştırdık. İşte yanıtı... AHMET KURAL KİMDİR? Ahmet Kural (10 Kasım 1982, Kütahya), Türk oyuncu. Yaşam öyküsü10 Kasım 1982 tarihinde emniyet müdürü babasının görev yeri olan Kütahya'da dünyaya geldi.Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrim…

GÜNLÜK HABER AKIŞI

SON DAKİKA HABERLERİ

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x