Devlet Bahçeli: Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştırDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Devlet Bahçeli: Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştır
SON DAKİKA

Devlet Bahçeli: Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştır

Bu haber 16 Mayıs 2017 - 9:58 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Genel Başkanı , partisinin grup toplantısında konuştu. Konuşmasının başında Atatürk’e hakaret taşıyan sözlere karşın tepkisini dile getiren Bahçeli, “Bir Kere Aziz Atatürk’e iftira atanların, yediği içtiği haram, esip savurduğu haysiyetsizliktir” dedi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD temaslarına değinen Bahçeli, YPG/PYD’ye tabanca yardımını sert eleştirerek “Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için diğer alternatif kalmamıştır.” diye konuştu. 

‘AÇLIK GREVİ’ SORUSUNA YANIT

Grup toplantısının peşinde gazetecilerin istek grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça sorusunu yanıtlayan Bahçeli, “Açlık grevinden vazgeçmelerini nasihat ediyorum” dedi. 

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları;

Ulusal ruh ve asaletimize gölge düşürmeye çalışanlar her devirde dokunaklı sonra tanışmışlardır. Onurumuzla yaşar, vatan ve ırk yolunda onurumuzla ölmesini biliriz.

ATATÜRK VE 2. ABDÜLHAMİT TEPKİSİ

“Aziz Atatürk’e sürekli atak ve sataşmalar olmuş, ihtimaldir ama arkası da kesilmeyecektir. Bir avuç işbirlikçi ve kimliksiz ve güya tarihçi Atatürk’e dil uzatmışlardır. Annesi ve manevi kızı ile ilgili aşağılık rivayet çıkarmışlardır. Bir Defa Aziz Atatürk’e kötüleme atanların, yediği içtiği haram, esip savurduğu haysiyetsizliktir. Bu ülkede tarih konusunda atıp yakalamak düşman işbirlikçilerinin mesleği mi oldu? Neyi arayıp bulmanın peşine düşüyorlar?”

“BİR BAKARSINIZ 2. ABDÜLHAMİT’E KAFAYI TAKARLAR”

“Kanuni Sultan Süleyman’ı tartışırlar, Hürrem Sultan karşı güçsüz bulurlar, devşirmeleri yükselttiği için kızarlar, kanun ve nizamdan dolayı kutsarlar. Bir bakarsınız. 2. Abdülhamit’e kafayı takarlar. Sonradan tutarlar Mustafa Kemal ile uğraşılar. Iffet ve şerefle oynamya kalkarlar. Nedir Atatürk’e çatmanın reel gayesi?”

“TÜRK TARİHİNDEN ÇİRKİN ELİNİZİ ÇEKİN, ZEHİRLİ DİLİNİZİ BELIRLENMIŞ”

“Cahillik değilse, kuşkusuz düşman sevindiren vatan hainliğidir. Bunlara sesleniyorum. Türk tarihinden çirkin elinizi çekin, zehirli dilinizi belli. 2. Abdülhamit ve Gazi Mustafa Kemal birbirini tamamlayan Türk tarihinin şerefli ve haysiyetli iki yüzüdür. Yalan ve iftira bumerang gibi mutlaka geri dönecektir. Soyu sopu karmakarışık olanlar ilk fırsatta ayaklanmaktadır.  Yalan Yanlış ve alçakça ithamlarla Atatürk’ü gözlerden düşüreceklerini sananlar varsa, ya zekaları kurumuş ya insanlıkları kaybolmuştur. Gazi Mustafa Kemal aynı zamanda fikir, dayanma, taktik, denge, mesuliyet ile hareket etmiş, hedeflerine ulaşacağına inanmıştı. Geri adım atan değil, üzerine üzerine giden netice almak için dayanıklılık gösteren azim ve irade sahibi bir askerdi.”

“ANADOLU’YU HAÇLI BAKİYELERİNDEN BIR BIR TEMİZLEDİ”

“Gün geldi tıpkı dediği gibi oldu. Esir dargın Anadolu’yu, Haçlı bakiyelerinden tek tek temizledi, milli varlığı güvenceye aldı. İstilaya katlanmadı, ‘tamam’ demedi. 98 sene önce Samsun’a çıktı. Bağımsızlığın kıvılcımını tutuşturdu. Havza’da alevlendi, Amasya’dan körüklendi, Erzurum’dan yayıldı ve Sivas’tan bütün vatan sathında akustik buldu. Türk milleti zalim tutkulara karşısında amansız bir savaş verdi. Bu savaş haklı ve meşruydu. ‘Ya istiklal, ya ölüm’ seslenişi, Türk milletine adanmışlıkla gerçekleşmiştir.”

“KÖLE OLMAMAK İÇİN SAMSUN’DAN ANADOLU’YA ULAŞILDI”

“Samsun’a Türk milletinin namusunu ve şerefini kurtarmak ve sağlama edinmek için çıkıldı. Köle olmamak için Samsun’dan Anadolu’ya ulaşıldı. Ülkemizin bekası için gösterdiğimiz duruş ve kararlılığı, zayıflık, acizlik zannederek göz ardı edenler tarihi misyonumuzu, dönemin işgalcileri gibi ayrım edememiş olanlardan başkası değildir. MHP 19 Mayıs şuurunu iliklerinde içeren harikulade bir halk eseridir. Bu eserin kapağında “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılıdır.” 

MHP, Samsun’a meydana çıkan irade, Sakarya ve Dumlupınar’a çakan şimşektir. 19 Mayıs 1919 unutulmamışi unutulmayacak ve unutturulmayacaktır. Geçen yıllarda, Türk milletinin maruz kaldığı korkutma ve tehlikelerin seyrinde bugüne değin bir azalma, hafifleme olmamıştır. 

“NİHAİ HEDEF KÜRDİSTAN’I HAZIRLAMAK VE KABULLENMEKTİR”

“Nihai gaye Kürdistan’ı düzenlemek ve kabullenmektir. Millet oylamasından çok önceleri CHP ile MHP aralarında başlayan yakınlaşmanın siyasi nikahla tescilleme niyeti artık meydandadır. CHP’li üyeler, cezaevinde yer alan HDP’nin malum benzeşen başkanından mesajı taşıyarak ölümü gösterip sıtmaya razı etmenin kurnazlığına başvurmuşlardır. Muhakkak bu çarpıklık belli başlı muhalefetin kendi bileceği bir iştir. Kandil’e göz kırpmak, Kürdistan müteahhitlerine takla atmaktır. HDP’nin benzer başkanının güya mükemmel fikirlerine bel bağlayan partinin ismi şu işe bakınız ama Atatürk’ün kurduğu CHP’dir. HDP’den bölücülüğün reddi konusunda ikna edici, arkadaşça herhangi bir açıklama da bulunmamıştır. Geçen hafta 4 kahramanımız şehit düşmüşlerdir.”

“TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİ CAN ÇEKİŞMEKTEDİR”

“Rusya Devlet Başkanı Putin’in, Suriye’deki terör gruplarına tabanca sağlamadıklarını ancak iletişim kurmaya devam edeceklerini söylemesi bizim nezdimizde ikna edici değildir. PYD/YPG silah ve cephaneliğe boğulmaktadır. Ne var ki, ABD sınırlarımızın hemencecik bitişiğindeki bölücü terör örgütlerinin hamisi olmaya soyunmuştur. ABD terazinin bir yanına terör örgütlerine bir yanında da Türkiye’yi koymakla tarihi bir hataya sürüklenmiştir. Anlaşılacağı üzere Türkiye-ABD ilişkileri çıkmazdadır, can çekişmektedir.” 

ERDOĞAN’IN ABD ZİYARETİNE TAKVIYE

“Kuşak ve yol zirvesi forumuna katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün ABD’ye gelmiştir. Görüşmenin nokta mesabesinde olacağını Erdoğan söylemiştir. Buradan güçlü bir şekilde diyorum ama, sayın Cumhurbaşkanının gerisinde Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinin kudreti vardır. Makamı ve mevkii ne olursa olsun kimse gaflete düşüp Türkiye’yi aciz görmemeli, küçümseme yanlışına düşmemelidir. Acilen sırayı belgeleri ile birlikte PYD/YPG’nin Türkiye’yi nasıl tehdit ettiğini izah etmek almıştır.”

“YA DÜŞMANLIK YA ARKADAŞLIK, ABD İÇİN BAŞKA ALTERNATİF KALMAMIŞTIR”

“Eğer ABD ile ittifak PYD/YPG/PKK yüzünden kopma noktasına gelirse, başımızın çaresine bakmatan doğal bir yol olmayacaktır. 80 milyon tek yürek mücadele etmekten yorulmayacağız. ABD’nin önünde bundan böyle 2 yol vardır. Ya PKK ile ilişkilerini güçlendirecek ya da bundan dönüp Türkiye ile el sıkışacaktır. Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için diğer alternatif kalmamıştır. Bizler varlık sebebimizin vatanmızın geleceği olduğunun bilinci içerisindeyiz. Çünkü biz onurlu Türk milletiyiz.” 

 

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Devlet Bahçeli: Ya düşmanlık ya dostluk, ABD için başka alternatif kalmamıştır

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.