Dünyaca ünlü markanın reklamı kralı çıldırttıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi", "url" : "https://www.dizimedya.com/dunyaca-unlu-markanin-reklami-krali-cildirtti/", "publisher" : { "@type" : "Organization", "name" : "Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi", "logo": { "@type": "ImageObject", "name": "Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi", "width": "150", "height": "52", "url": "https://www.dizimedya.com/wp-content/uploads/2019/09/dizimedya-logo-ust1.png" } } }Dünyaca ünlü markanın reklamı kralı çıldırttı
SON DAKİKA

Dünyaca ünlü markanın reklamı kralı çıldırttı

Bu haber 29 Mayıs 2017 - 18:26 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Milletlerarası ‘fast food’ lokanta zinciri Burger King, yeni açacağı lokanta öncesi yaptığı reklamla Belçika kralını kızdırdı.

“KRAL KİM?”

Dünyanın önde gelen fast food markalarından Burger King, gelecek ay birincil restoranını açmayı planladığı Belçika için yeni reklamını yayınlamaya başladı. Şirket, reklam kampanyası zarfında ‘Kral kim?’ anlamına gelen ‘whoistheking.be’ isimli üstelik internet sitesi kurdu. Siteye girildiği zaman Belçika Kralı Philippe’in tahta çıkış tarihi ve firmanın ülkeye lokanta açacağını duyurduğu tarih bilgisi yer alıyor.

blank
“MUHAKKAK MİSİNİZ? PATATES KIZARTMALARINIZI O YAPMAYACAK”

SONRA ise solda üzerinde Kral Philippe’in resminin bulunduğu kraliyet arması, sağda Burger King’in logosu yer alan bir sayfa açılıyor. Kullanıcılar Burger King’i seçerse soruyla karşılaşmıyor. Ancak kral seçildiğinde “Belli misiniz? Patates kızartmalarınızı o hazırlamayacak” cümlesi çıkıyor. ‘Evet’ deyip bu aşamayı da geçenler kesin olup olmadıklarına dair bir soruyla daha karşılaşıyor. Son sayfada ise yalnızca ‘Hayır’ ifadesi çıkıyor.

BELÇİKA KRALI TEPKI GÖSTERDI

AFP’ye konuşan Belçika Kraliyet Sözcüsü Pierre Emmanuel de Bauw, kralın adının ve resminin kullanılmasının izin gerektirdiğini söyledi. Burger King’in kendilerinden izin almadığını, böyle bir talep olmadığını söyleyen sözcü, bu yaklaşımı onaylamadıklarını kaydetti:

“Ticari amaçlı olduğu için müsade vermezdik.”

Belçika resmi haber ajansı Belga kraliyetin kısa zamanda firmayla irtibata geçeceğini duyurdu.

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Dünyaca ünlü markanın reklamı kralı çıldırttı0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x