Herkes bu gelini konuşuyor! Tatile geldiği Van'da... - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün DiziDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Herkes bu gelini konuşuyor! Tatile geldiği Van'da... - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi
SON DAKİKA

Herkes bu gelini konuşuyor! Tatile geldiği Van’da…

Bu haber 12 Ağustos 2018 - 19:37 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.

İngiliz Rachel Ruya Doyle, tatil için geldiği Aydın’ın  Kuşadası ilçesinde tanıştığı Vanlı Samet Macit ile yöresel geleneklere göre gerçekleştirilen düğünle dünya evine girdi.

Yaklaşık bir yıl önce çalışmak için gittiği Kuşadası’nda İngiltere’den  tatile gelen Doyle ile tanışan Macit, bir süre sonra evlenme teklifinde bulundu.

Doyle’un teklifi kabul etmesi üzerine hayatlarını birleştirme kararı  alan çiftin kına ve düğün töreni Van Gölü sahilinde gerçekleştirildi. Yöresel kıyafetlerle halayların çekildiği düğünde, çift büyük mutluluk  yaşadı.

Düğünde yöresel kıyafet giyen İngiliz geline kına yakıldı. Doyle, Van’a geldiği için çok mutlu olduğunu, Macit ve ailesini çok  sevdiğini söyledi.

Bundan sonra Van’da yaşamak istediğini belirten Doyle, “İki farklı  kültürden dolayı sıkıntı yaşamıyorum. İngiltere’den ziyade burada yaşamayı daha  çok sevdim. Belki İngiltere kadar güzel değil ama burada daha güzel bir yaşam  var. Aile birliği var. Çok güzel bir yer. İlk defa bir kına gecesi gördüm. Çok  güzeldi, çok beğendim. Daha önce birçok arkadaşım evlendi ama hiç böyle bir şey  görmedim.” dedi.

Macit ise yaz aylarında Kuşadası’nda bir restoranda garson olarak  çalıştığını, kışı ise Van’daki ailesinin yanında geçirdiğini dile getirdi.  Tatil için Kuşadası’na gelen Doyle ile bir yıl önce çalıştığı restoranda  tanıştığını anlatan Macit, şöyle konuştu: “Düğünümüzü bizim usullere göre yaptık. Yaklaşık 1,5 yıl daha  Kuşadası’nda kaldıktan sonra Van’a temelli dönmeyi düşünüyoruz. Nişanlımı daha  önce de Van’a getirdim hatta evlenme teklifini Van Gölü sahilinde yaptım.  Birlikte kentin bütün tarihi ve doğal güzelliklerini gezdik. Gelinin ailesi  kızlarını uzak bir yere gelin verme konusunda sıkıntı yaratmıyorlar. Ailesiyle  çok iyi anlaştık. Beni çok sevdiler ben de onları çok sevdim.”

İlk zamanlar babasının evliliğe karşı çıktığını anlatan Macit, “Ancak  daha sonra annemler gelin hanımla tanışıp sevince babamı da ikna ettiler. Şimdi  babam benden daha çok mutlu böyle bir gelini olduğu için. Eylülden sonra  İngiltere’ye gitmeyi düşünüyoruz. Orada da bir düğünümüz olacak.” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
0 0 Oy
Article Rating
Abone ol
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşüncelerinize bayılırım, lütfen yorum yapın.x
()
x