Japonya'nın bilinmeyenleriDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

19 Ocak 2022 - 05:13

Japonya’nın bilinmeyenleri

Son Güncelleme :

19 Haziran 2017 - 0:15

1

Tavşan "kafe"si Tokyo'daki Senso-ji tapınağında bulunan bir kafenin önünde oluşan kuyruklar sizi şaşırtmasın. Bunun nedeni kafenin müşterilerinin içerideki öbür türdeki tavşanları besleyebilmesi, onlara sarılabilmesi. Her koltuğun yanında bir sepet içinde tavşan bulmak muhtemel. Dizinize bir battaniye serip tavşanları sevebiliyorsunuz. Bunun için ödemeniz gereken layık 15 sterlin.  

2

Gaz maskeli ada Japonya'daki Izu adasına gidenler etkin volkan nedeniyle gaz zehirlenmesi riskiyle karşı karşıya. bu nedenle Izu adası sakinleri ve ziyaretçileri gaz maskesiyle dolaşıyor. Volkandan yayılan gazdaki sülfür seviyesi arttığında adada sirenler çalıyor.

3 blank

Dünyanın en kısa yürüyen merdiveni Kawasaki'deki bir alışveriş merkezinin bodrum katına ulaşmak isteyen müşterilerin 5 adımlık yürüyen merdiveni kullanmaktan diğer çareleri değil.  

4 blank

Kapsül otel Japonya'nın Osaka kentinde hizmet veren kapsül otelinde dileyenler epeyce ufak kapsül otellerde geceleyebiliyor.

5 blank

Satmak otomatı Japonya'daki satmak otomatlarının diğer ülkelerindenkinden en büyük farkı az kalsın bitmiş bulunabilir olması. Antik bir tapınağın ardında, hatta Fuji dağında bir otomat bulursanız şaşırmayın. Daha da ilginci otomatların içinde iç çamaşırından ıstakoza kadar çok sayıda seçenek bulunması.  

6 blank

Ziyafet edilene kadar hediye açmama Japonya'da hediyeyi veren kişi, açmasını isteyene dek hediyeyi bölge birey hediyeyi açmaz. Ayrıca armağan paketi elbette yırtılarak açılmaz. Titiz tek tek biçimde ambalaja hasar vermeden armağan açılır.  

7 blank

Hayalet ada Nagazaki'den 15 kilometre uzaktaki Hashima adası 1887 ile 1974 yılları arasında kömür madenleri sebebiyle kullanılıyordu. 1959 yılında adada 5 bin 259 kişi yaşıyordu. Fakat petrolün hakimiyetiyle birlikte Japonlar burada kömür çıkarmaktan vazgeçti ve adayı terketti. Bundan sonradan ada hayalet adaya dönüştü. Japonya 2009'da bu adayı turizme açtı. Hatta Skyfall'un bir bölümü burada çekildi.  

8 blank

Mr. Kanso Japonya'da epeyce popüler olan Mr. Kanso, sadece konservelenmiş gıda servis eden bir lokanta. Yemeğinizi raflardan seçip, plastik çatal ve bıçakla afiyetle yiyebilirsiniz.

9 blank

Ganguro Kara yüz olarak Türkçe'ye çevrilen Ganguro Japon kızları arasında yükselen bir moda. Genç kızlar her hafta yüzlerini olabildiğince koyu renklere boyuyorlar. Bu modayı ağartılmış saçlar ve siyah göz rimeli tamamlıyor.  

10 blank

Kancho Parmaklarını silahmış gibi yapıp masum kurbanınıa dürüst ağır ağır yaklaşman ve "Kancho" diye bağıran birini görürseniz o kişinin Japon olduğundan şüpheniz olmasın. Bu bir nevi Japon geleneği.  

11 blank

 Inemuri Ofiste uyursanız muhtemelen kovulursunuz. Oysa söz konusu olan büro Japonya'daysa meslek değişiyor. Japon iş kültüründe "inemuri" yani kısa bir algılama gerçekleştirmek zorunlu. Uyumayıp da uyuyormuş gibi yaparsanız bu size ekstra çalışma saati olarak dönebilir.  

12 blank

 Gereğinden pozitif dişe sahip elde etmek Hiperdontia denilen artı dişe sahip olma başlıca bir sorun olarak kabul edilir. Oysa Japon gençleri arasında çifte dişe sahip almak bir moda. Buna "yaeba" diyorlar.  

13 blank

 Ağız şapırdatarak noodle yemek yemek Japon şefler noodle yerken ağız şapırdatmanın ya da höpürdetmenin yemeğin tadını çıkarmanın bir yolu olduğunu düşünüyor.  

14 blank

Dokunmak yasak Beraber uyuma dükkanları olarak da adlandırılan bu kafer türünün ilki 3 sene önce açıldı. Yalnızca erkek müşterilere hizmet veren bu kafelerde "seks yapmamak kaydıyla" müşterilerin yanlarında bir kadınla uyumalarına müsade veriliyor. Bu hizmetin dakikası 1000 yen. Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Japonya'nın bilinmeyenleri

blank