Karadayı Dizisinde Belgin Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinde Evdokya - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün DiziDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Karadayı Dizisinde Belgin Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinde Evdokya - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi
SON DAKİKA

Karadayı Dizisinde Belgin Mehmed Bir Cihan Fatihi Dizisinde Evdokya

Bu haber 22 Mart 2018 - 0:08 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.

Güzel oyuncu Funda ERYİĞİT bir  Mehmed Bir Cihan Fatihi dizi sinde suikastçı Evdokya ile karşımızda. Evdokya yani Funda Eryiğit daha önce Kenan İmirzalıoğlu ile KARADAYI dizisinde Belgin Türe olarak rol almıştı. Yine Kenan İmirzalıoğlu ile büyük bir projede rol alan Funda Eryiğit (EVDOKYA) Televizyondan daha çok Tiyatro ile ilgileniyor. Peki Evdokya Kimdir dizi’de suikastçı olarak saraya yerleştirilen biri ama Evdokiya bizans kraliçesi olarak o tarihte yaşamıştır hatta sikkelere bile resmi basılmıştır.

Evdokya “Mehmed Bir Cihan Fatihi” dizisinde Notaras tarafından 5 yaşında alınmış ve suikastçı olarak yetiştirilmiş saraya sızıp Fatih Sultan Mehmed’i öldürme görevi verilen Evdokya bakalım diziye nasıl bri renk katacak.

Mehmed Bir Cihan Fatihi Evdokya Funda Eryiğit Resimleri.

Funda Eryiğit Kimdir ? RESİMLERİ

Funda Eryiğit, 1 Mart 1984 tarihinde Hollanda’nın Zwolle şehrinde doğmuştur. Aslen Samsun Bafralıdır. Bir abisi vardır. Anne babası işçi olarak çalıştıkları için Hollanda’da doğduktan sonra Bafra’daki babaannesinin yanında 4 yaşına kadar büyümüştür. Anne babası emekli olup İstanbul’a dönüş yaptıklarında yanlarına gitmişlerdir. Kadir Has Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümüne girmiş buradan mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden de mezun olmuştur.

Funda Eryiğit Karadayı ve Mehmed Bir Cihan Fatihi dizinden önce bir çok tiyatro oyununda ve televizyon dizilerinde rol almıştır.

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x