Karşı karşıya geldiler! Büyük gerginlikDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Karşı karşıya geldiler! Büyük gerginlik
SON DAKİKA

Karşı karşıya geldiler! Büyük gerginlik

Bu haber 22 Temmuz 2017 - 16:18 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Fas yönetiminin, gösteri yapılmasını yasaklamasına rağmen kentin bazı mahalleleri ile caddelerinde toplanan ve gözaltına alınanların serbest bırakılması yönünde sloganlar atan göstericilere güvenlik güçleri göz yaşartıcı bomba kullanarak müdahale etti. Olaylar sırasında Rif Bölgesi Halk Hareketi’ne mensup onlarca aktivist gazdan etkilendi, bazı aktivistler de güvenlik güçlerinden kaçarken düşerek yaralandı. Güvenlik güçleri bazı aktivistleri gözaltına aldı.

Gazeteci Hamid el-Mehdavi de gösterilerden yaklaşık yarım saat önce gözaltına alındı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, Mehdavi’ni gazeteci olduğu için değil insanları düzenlenecek gösterilere katılmaya çağırdığı için gözaltına alındığı ifade edildi.

El-Huseyme kentinde Ekim 2016’da bir balıkçının, polisin el koyduğu balıklarını çöp kamyonundan almaya çalışırken presleme haznesinde sıkışarak ölmesinin ardından çok sayıda gösteri düzenlenmişti.

Bölgesel kalkınma için söz verilen projelerin hayata geçirilmediği gerekçesiyle mayısta yeniden başlayan gösterilerde, emniyet güçlerinin müdahalesi sonucu birçok kişi yaralanmıştı.

Dizi Medya Fragman Sitemize

Karşı karşıya geldiler! Büyük gerginlik Başlıklı Habere Lütfen Değerli Yorumlarınızı Yapınız

dizimedya.com dizi ve medya siteniz

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x