MHP'den Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin değerlendirmeDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

MHP'den Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin değerlendirme
SON DAKİKA

MHP’den Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin değerlendirme

Bu haber 17 Mayıs 2017 - 11:13 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, Cumhurbaşkanı Erdoğan-Trump görüşmesine işaret ederek, “Trump görüşmede hangi sözleri vermiş olursa olsun, ana manâlı olan atacakları fiziksel adımlardır. Suriye’de PKK devleti için hol kurulması ve PYD’ye silah verilmesi gibi politikalardan vazgeçilmediği sürece ‘nin ile gerçek manada müttefiklik ilişkisinden laf edilemeyecektir” dedi.

İHA’nın haberine kadar; Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, 21 Mayıs’ta yapılacak il kongreleri ve Cumhurbaşkanı ‘ın ABD ziyareti ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

 

“BOZKURTLARIN ŞAHLANIŞINA TANIK OLACAKLAR”

Türkiye’nin 21 Mayıs 2017 Pazar günü kongre salonlarından tüm ülke sathına yayılacak eşine eksik rastlanır bir dayanışma ve dava ruhuna tanik olacağını bildiren Çetin, “Milliyetçi Hareket Partisi, ilçe kongrelerini tamamladığı 41 ilde benzer gün ve saatte il kongrelerini yaparak bir prensip imza atacaktır. 48 yıllık şanlı bir maziye sahip olan partimizi geriletmek için her yolu deneyenler, bozkurtların şahlanışına tanik olacaktır. Türkiye’ye kurulan darbeli, terörlü, idareli ve sosyal krizli kumpas döneminin menzilindeki ilk hedef olan Milliyetçi Hareket Partisi, önümüzdeki Pazar günü sahada hazırlanmış edeceği on binlerce yöneticisi ve yüz binlerce ülküdaşıyla hiçbir benekli savaşın kendisini mağlup edemeyeceğini ilan edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’ne kurulan komploların ve tuzakların boşa gittiğine, devşirilen her insanımızın yerini onlarca daha inançlı ve heyecanlı dava arkadaşımızın doldurduğuna cümle alem şahit olacaktır. Ülkücülerin dirlik ve harmoni içerisinde dipdiri ayakta olduklarını gören Türkiye ve Türklüğe sevdalı vatandaşlarımız yarınlara ümitle bakacaklar, milletimizin hasımları ve onlarla meslek alıkoyma gafletine düşenler için ise bu Pazar inleme günü olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

MHP’NİN KONGRE TAKVİMİ

Milliyetçi Hareket Partisi’ni 12. Alışılmış Büyük Kurultaya götürecek kongre takvimi uyarınca bugüne değin 662 teşkilatta ilçe kongrelerinin tamamlandığını bildiren Çetin, “Önümüzdeki Pazar gününe dek 45 ilçe kongremiz daha tamamlanmış olacaktır. Bugün itibarıyla 41 ilimiz tüm ilçe kongrelerini tamamlayarak il kongrelerini yapmak üzere müracaat etmiştir. Hatay il teşkilatımız ise kongresini yaparak yeni yönetimini oluşturmuştur. 15 ilimizde ise il kongrelerini yapabileceğimiz temsilci sayısı hazırlanmış bulunmaktadır. Bu illerimiz Okumuş, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çorum, Denizli, Giresun, Kastamonu, Manisa, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa, Osmaniye ve Düzce’dir” dedi.

“TÜRKİYE’NİN FEDAKAR KADROLARA İHTİYACI VAR”

Çetin, 10 il teşkilatında ise hemen şimdi ilçe kongrelerinin hazırlıklarının devam ettiğini anlatarak, “Bu illerimiz ise Ankara, Diyarbakır, Hakkari, Mersin, Malatya, Mardin, Tunceli, Batman, Şırnak ve Kilis’tir. Türkiye ve bölgemiz kayda değer değişikliklerin arifesinde iken; Milliyetçi Hareket Partisi de genç, devingen, işine düşkün, davasının ve sorumluluklarının farkında kadrolarımızın heyecan tazelenmesine fırsat veren kongrelerle gelişmeleri yakından takip ettiğini ve tedbirli olduğunu göstermektedir. İlçe ve il kongrelerimizin ardından yapılacak 12. Büyük Kurultayımızda demokratik rekabetten süzülerek Milliyetçi Ülkücü iradenin temsilcileri olacak kadrolarımız, davamızın taşıdığı tarihi vazifenin sorumluluğunu vakarla taşıyacaklardır. Ulusal mücadele yıllarından sonradan tarihinin en sıkıntılı günlerinden geçen Türkiye’nin inançlı, idealist ve fedakar kadrolara ihtiyacı vardır. Milletimizi çepeçevre kuşatan ve yarınlarımızı korkutma eden bu karanlık tablodan çekip çıkaracak olan ülkücü kadrolardır. Yıllar önce Türkiye’nin parlak geleceği için yemin etmiş ülkücüler, büyük Türk milletine bu şiddet zamanlarında zorunlu hizmeti ve faydayı sağlamak üzere hazırlanmış olduklarını kongrelerimizdeki dinamizm ve heyecanla göstermektedir” açıklamasında bulundu.

 

“ZAMANIMIZI HEBA ETMEYE NİYETİMİZ YOK”

Kongrelerde büyük ve güçlü Türkiye’nin kadrolarının şekillendiğini gösteren Çetin, “Camiamızdaki birlik ve beraberlik tesis edilmekte, kırgınlığa ve küskünlüğe fırsat vermeyen bir rekabet içerisinde, enerjimizi olması gerektiği gibi ülke sorunlarına harcayacak kadrolarımız hazırlanmaktadır. Milliyetçi Ülkücü Hareket ortak duygular, fikirler ve heyecanlar etrafında bir araya gelen ve ben yerine biz diyebilen kadrolarıyla artık tüm enerjisini, tecrübe ve birikimini kendisinden hizmet bekleyen milletine harcayacaktır. Ülkülerimizden ve ilkelerimizden kopanlar Milliyetçi Ülkücü Hareket’in sosyal eleği tarafından elenmiştir. artık içe dönük hesaplaşmalarla enerjimizi de, zamanımızı da heba etmeye niyetimiz yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi bir taraftan kendi üstünde oynanan tüm oyunları bozarken, bundan başka ülke gündemini belirleyerek milletimize kurulan tuzakları nafile çıkarmayı başarmıştır. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin feraseti ve liderliği doğruca ülkemiz tarihinin en zorlu dönemecini zarar görmeden atlatmayı başarmıştır. Bozgunculuğa ve yıkmaya dayalı muhalefet anlayışını reddeden Milliyetçi Ülkücü Hareket’in devletten ve milletten yanlamasına aldığı söylev doğruca, toplumsal parçalanma ve karışıklık planları nafile çıkarılmıştır” dedi.

 

“BİZ YERLİ VE MILLI BİR HAREKETİZ”

Çetin, açıklamasında şunları kaydetti:

“Milliyetçi Ülkücü Hareket, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünden, ulusal üniter yapıdan, misakı milli olarak kabul ettiğimiz milli güvenliğimizden imtiyaz veren hangi idare olursa olsun karşısında olacağını bildiri etmiştir. Bu ilkelere yerinde olan her işi de desteklememiz milliyetçiliğimizin gereğidir. Çünkü biz yerli ve milli bir hareketiz. Türk milliyetçisiyiz. Türk milliyetçilerinin kurduğu son Türk Devletini yaşatmak herkesin ama en fazla bizim vazifemizdir. Türk milliyetçilerinin vatanlaştırdığı bu toprakları savunmak ecdadımıza olduğu değin gelecek nesillerimize karşısında sorumluluğumuzdur. Vatan toprakları üzerinde yaşayan insanlarımız aralarında kardeşlik ruhunu ve hukukunu tesis eden Türk milliyetçilerinin bu birliği hiçbir güce bozdurmamak üzere yemini vardır.”

 

ERDOĞAN-TRUMP GÖRÜŞMESİ

“Birlikte yaşadığımız insanların kardeşlik hukukunu bozmayı amaçlayan bölücü terör örgütlerinin faaliyetlerini destekleyen ve silahlandıran ülkelere dost ve müttefik gözüyle bakmamız olası değildir” diyen Çetin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Trump’la görüşmesinin başlıca gündeminin, bu ülkenin Türkiye’nin düşmanı terör örgütüne tabanca yardımı yapıyor olması manidardır. ABD’nin Türkiye ile müttefiklik hukukuna yerinde davranmadığı ortadadır. ABD, NATO üyesi ve müttefiki Türkiye’nin emniyet endişelerini hiçe sayarak terör örgütü PYD’yi alenen silahlandırmaktadır. PYD’ye silah verilmesi terörle iş birliğidir. Nasıl ancak DAEŞ bir terör örgütü ise PYD ve PKK da birer terör örgütüdür. Bu silahların Türkiye’ye aleyhinde kullanılabileceği besbelli olduğuna kadar, müttefikimiz alenen Türkiye’ye düşmanlık yapmaktadır. Güya müttefikimiz, Suriye’nin kuzeyinde PYD-PKK’nın devletleşmesini sağlayacak ve enerji kaynaklarını Akdeniz’e çıkaracak bir koridor yapı etme projesinden vazgeçmiş gibi gözükmemektedir. Türkiye’nin kaygılarını ortadan kaldıracak adımlar atılmadığı sürece, ilişkilerin müttefiklik seviyesinde sürdürülmesi güçleşecektir. Bu durumdan Türkiye değin ABD de zarar görecektir. Trump’la yapılan görüşmede iki ülkenin ilişkileri ve bölgemizdeki politikalar hakkında nokta veya virgülden ziyade çokça ünlem işareti kullanıldığı ve önümüzdeki günlerin de böyle geçeceği ortadadır. Partimiz Türkiye’nin ABD ile ipleri koparmasını realist bulmamaktadır. Tıpkı diğer küresel aktörler gibi ABD ile de ilişkilerin sürdürülmesi Türkiye gibi stratejik bir kavşak noktasındaki ülke için adeta zorunluluktur. İlişkiler sürse bile, Türkiye’nin bütünlüğünü korkutma edecek Suriye’de bir PKK devleti kurma politikasında ısrar edilmesi halinde, eninde sonunda Türkiye kendi başına bu meseleye nokta hazırlamak zorunda kalacaktır” ifadelerini kullandı.

 

“SÖZLERDEN ZİYADE ATILACAK ADIMLAR MANÂLI”

Trump’ın verdiği sözlerden ziyade atılacak adımların önemli olduğunu söyleyen Çetin, “Trump görüşmede hangi sözleri vermiş olursa olsun, belli başlı önemli olan atacakları fiziksel adımlardır. Suriye’de PKK devleti için hol kurulması ve PYD’ye silah verilmesi gibi politikalardan vazgeçilmediği sürece Türkiye’nin ABD ile gerçek manada müttefiklik ilişkisinden laf edilemeyecektir. PKK, YPG, DAEŞ ve FETÖ gibi terör örgütlerine aleyhinde iki taraflı tavır alınmadığı takdirde, Türkiye’nin kendi başına hudut ötesi terörle uğraş meşruiyeti olacaktır. ABD’nin Türkiye’nin güvenliğini ve istikrarını yakından ilgilendiren meselelerle ilgili tutumu, Türk-ABD ilişkilerinin kaderini belirleyecektir. Türkiye, AB ve ABD odaklı politikalara mahkum olmayacak bir stratejik zenginliğe sahiptir. Türkiye’nin potansiyel gücünün bilinci içerisinde dış ilişkilerimizin geliştirilmesine gereklilik vardır. bu nedenle Türkiye bugüne kadar ihmalkârlık ettiği ilk kez Türk Dünyası almak üzere tüm Asya ve Afrika ile ilişkilerini yönetecek Türk Dünyası Bakanlığı ve Asya ve Afrika’dan sorumlu bakanlıklar kurmalı, ilişkilerini geliştirmelidir” diye konuştu.

 

“BAĞLILIK SONA ERDİRİLMELİ”

“Türkiye’yi hava savunma sistemlerinden dahi yoksun bırakan batılı müttefiklerimize olan bağımlılığımız bir lahza önce sona erdirilmelidir” diyen Çetin, “Türkiye milli savunma sanayini geliştirmek ve bağımlılıktan kurtulmak mecburiyetindedir. Türkiye’nin ulusal düşünen, ülkesinin çıkarlarına odaklanmış, sadece bugünlere değil on yıllar sonrasına hazırlık yapacak bir şahlanışa ihtiyacı vardır. Ülkemizin etrafında kesintisiz daralan çemberi kırmanın yolu dinç bir fikrin, inançlı kadroların azim ve kararlılığı ile mümkündür. Milliyetçi Ülkücü Hareket’imizin kadroları, 21 Mayıs Pazar günü 41 ilimizde benzer anda tek bir karoser halinde teşkilatımızın gücünü, inancını ve azmini ortaya koyarak, milletimizin ihtiyacı olan enerjiye ve iradeye sahip olduklarını tüm dünyaya duyuru edecektir” açıklamasında bulundu.

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.MHP’den Erdoğan-Trump görüşmesine ilişkin değerlendirme

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.