Milli Saraylar Koruma Müdürü TutuklandıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Milli Saraylar Koruma Müdürü Tutuklandı
SON DAKİKA

Milli Saraylar Koruma Müdürü Tutuklandı

Bu haber 20 Haziran 2017 - 14:38 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 15 Temmuz darbe kalkışmasına dair devam edilen soruşturmalar kapsamında Güvenlik Genel Müdürlüğü TBMM Koruma Daire Başkanlığı İstanbul Şube Müdürü Murat Itina komutasındaki polislere darbeci askerlere mukavemet göstermemeleri hususunda emir verdiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Meslektaşlarının gelen şikayet ile gözaltına alınan Itina’in komutasındaki polislere Whatsapp grubundan “Şayet asker gelirse ben iletişime geçerim, çatışmaya kuşkusuz kalkışılmayacak. Gerekirse silahları teslim ederiz. Yoksa buraya askerleri yığarlar” emri verdiği ifade edildi.

ADALELI KABAHAT ŞÜPHESİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tanık olarak ifadesini aldığı polisler de konuşmayı teyit edince tutuklamaya sevk edilen emniyet müdürü ‘kuvvetli suç şüphesi bulunduğu’ gerekçesiyle tutuklandı. Aynı dosya dahilinde Yalçın Zenginoğlu adlı dahası komiser muavini tutuklandı. İki belirsiz de işlemlerinin tamamlanmasından daha sonra cezaevine sevk edildi. Müdür Murat Itina iddiaları kabul etmemişti fakat meydana çıkan kamera kayıtları onun bu iddialarını yalanmaştı.

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

ÖTE YANDAN FETÖ’yeyönelik operasyonlar devam ediyor. Lüzum toplanan deliller gerekse de alınan tanık ifadeleri doğrultusunda fazla sayıda önemli FETÖ’cü gözaltına alındı.

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Milli Saraylar Koruma Müdürü Tutuklandı

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x