Moody's'ten Fransa açıklamasıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Moody's'ten Fransa açıklaması
SON DAKİKA

Moody’s’ten Fransa açıklaması

Bu haber 20 Haziran 2017 - 3:55 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Uluslararası kredi sınıflandırma kuruşu Moody’s, Fransa’daki genel seçim sonuçlarının ülkenin kredi notu için olumlu sonuçlar doğurmasının beklendiğini açıkladı.

Moody’s’ten yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketinin liderliğindeki ittifakın (LREM-MoDem) genel seçimin ikinci turunda Milli Meclis’te çoğunluğu elde etmesi değerlendirildi.

Tercih sonuçlarının Macron hükümetine reform odaklı politikaları hayata aşmak için dinç yetki kazandırdığı vurgulanan açıklamada, bunun Fransa’nın kredi notu için olumlu olduğu belirtildi.

Açıklamada, Macron hükümetinin, artma odaklı reformları ve Fransa’nın borç yükünü aşamalı olarak azaltmayı hedeflediği açıklama edildi.

Ülkenin cılız artma profiline ve yüksek ulus borcuna muhabere edilerek, Fransız hükümetinin kayda değer parasal ve ekonomik zorluklarla karşısında karşıya olduğu vurgulandı.

Fransa’nın çoğalma potansiyelinin güçsüz olduğuna dikkat çekilen açıklamada, reformların gerçekleşmemesi durumunda çoğaltma oranının yüzde 1,5’in aşağıda kalabileceği uyarısında bulunuldu.

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Moody’s’ten Fransa açıklaması

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x