Mükemmel Mat Ruj Sürme TüyolarıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Mükemmel Mat Ruj Sürme Tüyoları
SON DAKİKA

Mükemmel Mat Ruj Sürme Tüyoları

Bu haber 02 Haziran 2017 - 14:17 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

Merhaba, Ne zamandır makyaj konusunda konuşmuyoruz. Buna anında bir yazı hazırlayarak son vermek istedim 🙂 Son günlerde benim en sık kullandığım makyaj malzemelerinden biri mat rujlar. Özellikle baharın gelmesiyle elim nude tonlardaki likit mat rujlara gidiyor. Daha aydınlık ve sade bir görünüm veriyor. Gün her tarafında tazelemeye çok sık ihtiyacım olmaması da bir öteki artısı benim için. İşte bugün size birazcık mat dudak boyası sürme tekniklerinden bahsetmek istiyorum. Son zamanlarda oldukça modayken ve birçok marka mat ruj koleksiyonunu genişletirken, hemen şimdi mat ruj denemeye cesaret etmediyseniz yada aldığınız sonuçtan hoşnut olmuyorsanız kulak vermenizi öğüt ederim 🙂 1. Dudaklarınızı Hazırlayın: Mat dudak boyası sürmenin zorluklarından biri dudaklarınız kuruysa hemencecik ele veriyor olmasıdır. Dudak çizgilerinize dolarak kuru ve pul pul görünmesine neden olur. Bu yüzden mat dudak boyası sürmeden önce dudaklarınızı hazırlamanız fazla önemli. Aslına bakarsanız bu adım her zaman manâlı ama söz konusu mat dudak boyası olunca ekstra itina istiyor. Dudaklarınızdaki pul pul görünümden kurtulmanın ve yumuşatmanın yolu peeling yaparak ölü derilerden arındırmaktan geçiyor. Evde zahmetsizce hazırlayabileceğiniz peeling tarifleri var. ya da benim yaptığım gibi her akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonradan dudaklarınızı da nezaketle fırçalayarak aralıksız pürüzsüz tutabilirsiniz. 2. Dudaklarınızı Nemlendirin: Rujunuzu sürmeden önce dudağınıza nemlendirici, lip balm yada benim yaptığım gibi vazelin uygulayın. Bu Nedenle dudaklarınızdaki çizgileri doldurarak mat rujun daha kolay sürülmesini sağlayabilirsiniz. 3. Bekleyin: Dudaklarınıza nemlendirici uyguladıktan sonra bir süre emilmesini beklemelisiniz. Eğer nemlendirici uyguladıktan hemencecik daha sonra sürerseniz beklediğiniz mat duruşu elde edemezsiniz.

4. Dudak Kalemi Kullanın:
Mat ruj sürmenin bir başka zorluğu da pigmentasyonu yoğun olduğu için taşırdığınızda kolay silinmemesi ve bulaşmasıdır. böylece bir seferde ve taşırmadan sürmeniz daha yerinde olacaktır. Bunun için de dudağınızı önce dudak kalemi ile çerçevelemeniz işinize yarayacaktır. 5. Dudaklarınızı Bastırmayın: Mat rujlar klasik rujlardan farklıdır. Ruju dudağınıza yaymak için dudaklarınızı birbirine bastırmanız mat rujlarda tehlikeli bir harekettir. Rujun dudağınızda pürüzlü görünmesine neden olabilir.

6. Bekletmeyin:
Özellikle seri kuruyan likit mat rujları olabildiğince hızlı sürmeye çalışın. Hızlı kurudukları için dudağınıza eşit dağılmayacak, parça parça görünüm verecektir. 7. Peçete Kullanın: Mat rujunuzu sürdükten daha sonra dudaklarınızın arasına koyacağınız peçete ile son dokunuşu yapabilirsiniz. Bu teknik dudaklarınızdaki fazlalığı ve parlaklığı alır. 8. Nemlendirici Krem ile Temizleyin: Mat rujları sürmek kadar temizlemesi de zahmetlidir. Yoğun pigmentasyonu ve çizgilere dolması sebebiyle zorlama temizlenir, bulaşır. Fakat fiyatı yüksek ve ağır makyaj temizleyicileri yerine nemlendirici bir krem ile dudağınızdan zahmetsizce çıkarabilirsiniz. Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Mükemmel Mat Ruj Sürme Tüyoları

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x