Nahçıvan İle Serbest Ticaret AnlaşmasıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Nahçıvan İle Serbest Ticaret Anlaşması
SON DAKİKA

Nahçıvan İle Serbest Ticaret Anlaşması

Bu haber 20 Haziran 2017 - 14:38 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, “Nahçıvan’ı çok özel bir yapı ile ticari bağlamda oldukça özgür ülkü getiriyoruz. Nahçıvan’daki mahsullerin Türkiye’ye girişi, Türkiye’deki mahsullerin Nahçıvan’ a girişi ile alakalı bir inşa kuruyoruz.” dedi.

Adalet ve Yeniden Yapılanma Parti Ar-Ge’ den sorumluluk sahibi olan  Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Denizli ve Kars aralarında gönül köprüsü kurmak amacı ile Kars’a gelen Zeybekci’yi, Kars Harakani Havalimanında Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, kurum müdürleriyle vatandaşlar karşıladı. Bakan Zeybekci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgedeki bütün vilayetleri ilçeleri ile ziyaret ettiğini fakatKars’a ilk kez geldiğini söyledi.

Zeybekçi, “Bugün Kars’a gelirken ramazanın bereketi ile hoş haberler ile geldik. Nahçıvan’ı fazla özel bir yapıyla ticari anlamda oldukça bağımsızlık ışık halkası getiriyoruz. Nahçıvan’daki mahsullerin Türkiye’ye girişi, Türkiye’deki ürünlerin Nahçıvan’a girişiyle ilgili bir yapı oluşturuyoruz. Bunun teknik altyapısı oluşturuldu. şu anda Ekonomi Bakanlığını temsilen orada arkadaşlarımız var, yerleşti. Yani şöyle söyleyeyim, bir şehir halkı gibi Erzurum, Artvin ile alışveriş yapar gibi bir ortam hazırlayacağız. Türk lirasıyla alışveriş yapılacak. Yani buradan satılan ürünlere onlar Türk lirası ödeyecek ya da siz aldığınız ürünlere Türk lirası ödeyeceksiniz.” dedi

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Nahçıvan İle Serbest Ticaret Anlaşması

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x