Nihat Doğan'dan Adalet Bakanlığı Müsteşarı'na özür mektubuDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

1 Eylül 2021 - 15:59

Nihat Doğan’dan Adalet Bakanlığı Müsteşarı’na özür mektubu

Son Güncelleme :

25 Şubat 2017 - 8:27

Nihat Doğan’dan Adalet Bakanlığı Müsteşarı’na özür mektubu

Bir televizyon programında FETÖ soruşturmasında yargılanan infaz koruma memurlarının adliyeye “şık” kıyafetlerle çıkarılmasını eleştirerek, “hain gardiyanlar” ifadesini kullanan şarkıcı Nihat Doğan‘a, Yargı Bakanlığı Müsteşarı Kenan Ipek’ten gelen tepki üstüne “Sen kimsin. Müsteşar da neymiş. Kim tanır seni” ifadesini kullanan Doğan’dan akşam saatlerinde bir izah etme geldi.

Gardiyanlara ‘hain’ diyen Nihat Doğan’a müsteşardan cevap Yargı Bakanlığı Müsteşarı Kenan Ipekli, şarkıcı Nihat Doğan‘ın canlı yayında infaz ve koruma memurlarına karşın hakaret içeren sözlerine tepki göstermişti.

Müsteşar Kenan Ipek yayınladığı mesaj şöyle: “Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Suç Oluşturan İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün tayin anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Bütün Ceza İnfaz personelimize karşın hakaret taşıyan sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir.”

İşte Nihat Doğan’ın yayınladığı özür mektubu:

“Saygıdeğer Müsteşarım Sayın Kenan Ipekli; Bugün Beyaz TV’de yapmış olduğum yayında şahsınıza karşısında söylenmemesi gereken bir söylev yaptım. Ancak konuşmadan sonradan sizin FETÖ Terör Örgütü ile olan mücadelenizi öğrenince konuştuklarımdan utandım. İnanın attığınız tweeti doğru anlamadan yorumladım. Bu konuşmanın nezaket sınırlarını da aştığının farkındayım. Terbiyesizliğim dolayısıyla tüm egzersiz arkadaşlarınız, üzdüğüm herkesten, özellikle şahsınızdan ve Sayın Hak Bakanımız Bekir Bozdağ’dan özür diliyorum. Pazartesi sabahı yayınımda da bu özürü sözlü olarak yapacağımı da açıkça belirtmek istiyorum. Gardiyanlarımız hakkındaki meselede ayrıntılarıyla FETÖ terör örgütü ile ilişkisi olabilecek kişileri kastettim. Vatan aşkı ile görevini yapan gardiyanlarımızı eğer isteksiz olarak üzdüysem onlardan da özür dilerim. Hakkınızı helal ediniz. Saygılarımla Nihat DOĞAN.”

Adalet Bakanlığı Müsteşarı'ndan Nihat Doğan'a tepki

Hak Bakanlığı Müsteşarı’ndan Nihat Doğan’a tepki

BU KONU İLE İLGİLİ HABERLER

Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten Nihat Doğan'a tepki

GÜNDEM

Hak Bakanlığı Müsteşarı’ndan Nihat Doğan’a tepki

AK Parti referandum startını Ankara Arena'da veriyor

GÜNDEM

Ankara Arena’da Erol Olçok unutulmadı… Partililer …

Adana'da sosyeteye uyuşturucu temin eden satıcılara baskın

GÜNDEM

Adana sosyetesine uyuşturucu servisi!

Şanlıurfa'da düğününde halay çeken damat, maganda kurşunuyla öldü

GÜNDEM

Kahreden olay! Düğününde halay çekerken öldü

FETÖ'den tutuklananlar ve gözaltına alınanlar (25 Şubat 2017)

GÜNDEM

FETÖ operasyonlarında 25 Şubat günlüğü

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yüz yüze "hayır" çalışması

GÜNDEM

Kılıçdaroğlu’nun ‘hayır’ mesaisi!

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi film ve medya siteniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hamdi Yalçın 1 Mart 2017 / 19:27

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK!

Kardeşim bu işten bu kadar kolayca sıyrılmak mümkün değil. Açtın ağzını, yumdun gözünü; müsteşar kime denir, infaz memuru kimdir? Bunu dahi bilmeden ve kime hizmet ettiğin belli olmadan devletin en üst makamlarından birinde görev yapan sayın müsteşara milyonlarca izleyicinin önünde bağıra çağıra, bir kamyon dolusu hakaret ve rencide edici söz söylerken, ağzından çıkanı kulaklarınızın duymadığı anlaşılıyor. Daha sonra da özür dilerim, diyerek bu saldırgan tutumunuzun cezasız kalacağını mı düşünüyorsunuz? Millet adına, halkı temsil ettiğinizi beyan ederek, sayın müsteşara söylemediğiniz kalmadı. Bu tür konuşmayı aklıselim hiçbir insanın yapması mümkün olamaz. Bu konuşma tarzınız çok çirkin olup, ne ahlaka, ne insanlığa sığar ve ne de Tv. program sunucusuna yakışır. Sayın müsteşarın seçimle iş başına gelmediğini söyleyerek karşınızda sanki küçük çocuk varmış gibi hakaret ve küçük düşürücü sözler söylüyorsunuz. Söyledikleriniz ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlar tarafından asla tasvip edilmesi söz konusu olamaz.

Yargı camiasında çalışanlar ve ülkemizde yaşayan milyonlarca insan fütursuzca konuşma yapmanızdan son derece incinmiş ve derin üzüntü duyulmuştur. Hakaret ettiğiniz, küçümsediğiniz insan bugüne kadar daima terör ve teröristlere karşı mücadeleyi sürdürmüştür. Karşınızdaki insan, yargı teşkilatı ve ceza infaz kurumlarında yüz binlerce ve fedakarca çalışanları olan Adalet Bakanlığı müsteşarıdır. O insan yargının hızlandırılması ve modern adliye binaları ile ceza infaz kurumlarının yapılması, araç-gereç ihtiyaçlarının karşılanması, cezaevlerindeki suçluların eğitim ve ıslahı yönündeki çalışmalarıyla, ülkemizin en önemli bakanlığında en zor görevleri bugüne kadar başarıyla sürdürmüştür. Adalet Bakanlığı ülkemize faydalı olacak her icraatlarında sayın müsteşarın derin bilgi ve çalışmalarından her zaman istifade edebilir. Kardeşim, sen bulunmadık Bursa kumaşı olduğunu düşünebilirsin! Bir mümtaz hakim bu ülkede kolay yetişmiyor ve o yüksek makamlara gelmeleri, müsteşar olmaları da kolay olmuyor. Bu değerli insan yıllarca yargı camiasında çalışıyor ve Adalet Bakanlığının değişik birimlerinde önemli görevleri ifa ettikten sonra müsteşar olarak atanıyor. Lakin sizin bunları bilmediğiniz ve araştırmadığınızı açıkça ortaya koyuyorsunuz. Bir Tv.kanalında acemice sunduğunuz programınızda; millet adına konuştuğunuzu söylüyorsunuz. Siz, bizim adımıza konuşamazsınız, siz de halk tarafından seçilmiş değilsiniz. Siz de Tv. sunuculuğuna halkın oylarıyla seçilip gelmediniz öyle değil mi? Birilerinin ataması/istemesi ile Tv.sunucusu olarak yorum ve program yaptığınızı asla unutmayın.

Size tavsiyem; makul ve mantıklı, iyiyi, güzeli ve doğruyu öğretecek ve gösterecek şekilde, sabırla ve itina ile program sunmanızdır. Aksi taktirde araştırmadan, bilgi sahibi olmadan, heyecanınıza yenik düşerek, kendini bilmeyen mahalle insanı ağzıyla Tv.sunuculuğu yapmaya kalkışır ve bu tutumunuzu reyting ve şov uğruna sürdürürseniz çok daha derin kuyulara düşebilirsiniz ve o zaman hiç kimse sizi, o derin kuyudan çıkartmak için elinizden tutmak istemez.
Sayın müsteşar Kenan İPEK’in,

özrü kabahatinden büyük olan şımarık tv.sunucusu Nihat Doğan hakkında başlatılan yasal işlemleri geri çekmeyeceğini ümit eder, üzüntülerini paylaştığımı ifade eder, saygılar sunarım…

blank