Osman Baydemir Serbest BırakıldıDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Osman Baydemir Serbest Bırakıldı
SON DAKİKA

Osman Baydemir Serbest Bırakıldı

Bu haber 03 Haziran 2017 - 13:43 'de eklendi ve 8 kez görüntülendi.

Şanlıurfa Milletvekili ve HDP Sözcüsü Osman Baydemir, “Kamu çalışanına görevinden nedeniyle hakaret” suçundan açılan davada, çıkarılan yakalama kararı istemiyle gözaltına alındı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Hakkında daha önce “zor kullanarak getirilme” kararı çıkarılan lakin 30 Mayıs’ta görülen mahkemeye gelmeyen Baydemir, Diyarbakır 4. Asliye Cinayet Mahkemesinin yakalama kararına ast olarak Diyarbakır Barosunu ziyaretinden sonra gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
Baydemir’in, 4. Asliye Canice Mahkemesinde açıklama vereceği bildirildi.

İDDİANAME

Valilikten gelen ambargo kararına karşın, 3 Kasım 2012’de BDP il binası önünde, arasında dönemin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in de olduğu 30 karakter grup araçlarına binerek, Turgut Özal Bulvarı’nda yolu vasıta trafiğine kapatarak, oturma eylemi yapmıştı.
Gerekli ikazların yapılması ve kitlenin toplanmasına müsade verilmemesi üzerine, oturma eyleminin sonlandırıldığı bildirilen iddianamede, şu ifadeler yer almıştı:

“Benzer gün BDP Genel Başkanı ve milletvekillerinin de bulunduğu bir grubun Diyarbakır Valilik binası makam girişine giden kişiler aralarında değişken Baydemir de bulunmaktaydı. Gruba, milletvekili olan kişiler haricindeki öteki şahısların bahçe dışına çıkmaları yönünde ikazların yapıldığı, bu ikazlara uymayarak bahçe dışına çıkmayan Baydemir’in, güvenlik güçlerine hitaben “Allah sizi yok etsin, alçaklar, faşistler’ biçiminde bela okuyup ve hakaretler savurmak suretiyle orada bulunan kamu düzenini ve güvenliğini sağlamaya çalışan görevlilere görevlerinden nedeniyle hakaret ettiği tespit edilmiştir.”
İddianamede, şüphelinin milletvekili seçilmeden önce savcılıkta, “O esnada kem sözler sarf ettiğim doğrudur.” şeklinde suçunu ikrar eder mahiyetteki savunması da yer almıştı.

SERBEST BIRAKILDI

Hakkında daha önce çıkarılan yakalama kararı nedeniyle Diyarbakır’da gözaltına alınan HDP Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, savcıya verdiği ifadeden sonra hür kaldı.

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Osman Baydemir Serbest Bırakıldı

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x