Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyadaki köpeğin tabiri... - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün DiziDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyadaki köpeğin tabiri... - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi
SON DAKİKA

Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyadaki köpeğin tabiri…

Bu haber 01 Kasım 2017 - 21:33 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Farklı ruh hallerini, duygu durumlarını bilinçaltımızdan gözlerimizin önüne seren rüyalarımızın önemli bir objesi köpektir. Peki, rüyada görülen köpeğin anlamı nedir? Rüyada köpek görmek nasıl yorumlanır?

En sadık hayvan olarak görülen köpeğin rüyadaki manası da sadakattir. Rüya tabirleri konusunda ihtisas yapan Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada görülen köpeği 4 şekilde tabir etmiştir; alçak düşman, tamahkâr zengin, işleri ve amelleri çirkin âlim, gammaz ve cahil adam. Rüyada köpeğin cinsiyeti, köpekle girilen mücadelede kimin galip geldiği vs. durumlarda rüyanın yorumu değişir. İşte, farklı şekillerde görülen köpeğin rüya tabiri;

Rüyada dişi köpek görmek; başa bela açacak olan kötü karakterli kadına işaret eder. Erkek köpeği kovalayan dişi köpek, kötü huylu bir kadın tarafından kötülüğe uğramak anlamına gelir.

Rüyada köpek sürüsü görmek; rüyada görülen köpek sürüsü rüya sahibinin psikolojik bir durumundan ileri gelir. Rüya sahibinin çok arzuladığı bir şeyin gerçekleşeceğine yorulur.

Rüyada ölü köpek görmek; geçirilecek rahatsızlığa, zor bir işe kalkışmaya ve can sıkıcı bir duruma işaret eder. Rüyada köpek öldürdüğünü görmek, düşman üzerinde galip gelmek anlamında yorumlanır.

Rüyada köpeklerin saldırısına uğramak; rüyada köpeğin saldırısına uğramak ancak zarar görmemek, zararsız düşmana işaret eder. Saldırıya uğranılan köpeğin alt edilmesi, aileden biriyle tartışmaya girmek anlamındadır. Köpeğin salyasının akması ve rüya sahibinin üzerine bulaşması, düşmanın kötü laflarına işarettir.

Rüyada bir köpeklerin birbirlerine saldırdığını görmek; düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanı üzerine yollamak demektir.

Rüyada köpek tarafından ısırılmak; haset eden arkadaş ve rekabet içine girilecek iş arkadaşına işaret eder. Köpek ısırması rekabette olunan iş arkadaşından bir zarara uğramak şeklinde yorumlanır. Yakın ya da uzak bir düşman tarafından zarar uğratılmak anlamında da tabir edilir.

Rüyada havlayan köpek görmek; düşmanlardan işitilecek olan can sıkıcı kötü sözdür.

Rüyada konuşan köpek görmek; rüya sahibinin etrafından bir şeyler gizlediği anlamı taşır.

Rüyada köpek beslemek; malların artmasına, evine bolluk ve bereket geleceği anlamını taşır. Rüyada süs köpeği besleyen kişinin eşiyle arası iyi değildir.

Rüyada bir köpeği sevmek; rüyada bir köpeği sevmek ve buna karşılık köpek tarafından da dostluk görmek, düşmanlarla uzlaşmaya ve düşmanların kötü tutumlarından vazgeçeceğine işarettir.

Rüyada köpeğin eve pisliğini yapması; eşler arasında çıkan anlaşmazlığa ve eşlerden birinin sadakatsiz tavrına yorumlanır.

Rüyada annem köpek görmek; rüyada anne köpeğin yavru köpekleri beslemesi, eğer rüya sahibi anneyse onun da evlatlarına iyi muamele içinde olacağına işaretken; rüya sahibi bekârsa hayırlı bir kişiyle evleneceği anlamını taşır.

Rüyada köpek eti ve sütü yemek; rüyada köpek eti yemek düşmana üstünlük ve harama bulaşmak; süt ise çok korkulan düşman manasındadır.

Rüyada görülen köpeğin cinsine göre de yorum farklılaşabilir. Buna göre;

Ev köpeği; rüya sahibinin de ev köpeğinden işaretle munis ve merhametli bir kişi olduğuna yorumlanır.

Av köpeği; işsizlik, miras ve düşman gibi değişik anlamlarda yorumlanır. Av köpeğiyle ava çıkmak düşmana yapılan iyilikken; av köpeğini kovalamak düşmanı uzaklaştırmaktır.

Çoban köpeği; rüyada görülen çoban köpeği rüya sahibinin etrafında itibar gören, saygın bir kişi olduğu anlamını taşır.

Tazı köpeği; zalim bir düşman ve devlet makamında yüksek bir mertebe anlamı taşır.  

Süs köpeği; eşler arasında probleme ve aralarının açılması anlamına gelir.

Rüyada görülen yavru köpek; sevimli bir çocuktur.

Rüyada Köpek Görmenin Psikolojik Yorumu:

Rüyada görülen köpek, sezgi, sadakat, cömertlik, koruma, ve sadakat gibi kavramları simgeler. Gücü de simgeleyen köpek, rüya sahibinin güçlü adımlarla ilerleyeceği, yeni işler içinde olacağı manasındadır. Rüyada köpek havlaması kişinin iç çatışmalarını gösterirken; arkadaşlık konusuna, gizli korkularına ya da kişinin kendinin dahi bilmediği bir yeteneğe sahip olduğuna işarettir. 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.