Samsung Galaxy A7 (2017) Video İncelemeDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

15 Eylül 2021 - 12:26

Samsung Galaxy A7 (2017) Video İnceleme

Samsung Galaxy A7 (2017) Video İnceleme
Son Güncelleme :

27 Şubat 2017 - 5:22

  • Ön kamera
  • Suya sağlamlık
  • Ekran
  • Arabirim
  • Pil ömrü
  • Parmak izi okuyucu
  • Hoparlör konumu
  • Yüksek fiyat
  • Parmak izi topluyor
  • Daha performanslı çalışan rakipleri var
Kısaca

Galaxy A7’nin incelemesi boyunca en fazla takıldığımız konu açık konuşmak gerekirse fiyat oldu. Bunda da gayet haklıyız sanıyoruz, zira 2300 TL civarı fiyat Galaxy A7 için epeyce yüksek. Daha uygun fiyata rahatlıkla geçen yılın amiral gemisini satın alabilir, hatta incelemenin başında da söylediğimiz gibi şu an Snapdragon 820’li modelleri daha yerinde fiyata bile bulabilirsiniz. öte taraftan 300 TL farkla Galaxy S7’i satın almak da güzel bir seçenek olarak karşımızda duruyor. Bunun neticesinde telefonun fiyat/performans oranından oldukça puan kırdığımızı söylememiz lüzum. Eğer Samsung, Galaxy A7’nin fiyatını altında çekerse, telefonun daha başarılı bir satmak grafiği yakalayacağını düşünüyoruz; zira telefon bu potansiyele sahip.

Bu bağlamda Galaxy A7’nin 2017 modelinin incelemesini sonuçlandırırken, Samsung’un seriye hoş dokunuşlarda bulunduğunu da söyleyebiliriz. Bilhassa telefonun batarya ömrü, suya aleyhinde dayanıklılığı ve ön kamerası en büyük artılarını oluşturuyor. Muhakkak tasarım konusunda da, Premium görünümlü bir telefon olması onu öne çıkartıyor. Bu noktada tercih her zaman olduğu gibi yeniden sizin…

Kimler Almalı

Galayx A7’nin 2017 versiyonunu büyük bir istekle bekleyen kullanıcılar elbette Galaxy A7’yi tercih edeceklerdir. Fakat fiyatının düşmesini beklemek daha akıllıca bir hareket olur kanaatindeyiz.

EDİTÖR’ÜN SEÇİMİTÜMÜ

Samsung Galaxy Note 4

Nokia Lumia 830

Sony Xperia Z3

Apple iPhone 6

Samsung’un yeni Galaxy A ailesinin en büyük üyesi Galaxy A7’i A’dan Z’ye inceledik.

Samsung, Galaxy A serisini 2015 yılından bu yanlamasına her jenerasyonla önemli değişikliğe uğratıyor. Sadece yenilenen teknik özellikleriyle değil, tasarımıyla da her yerde aşağıda yenilenen çabuk, ek özelliklerle de güçlenerek her sene karşımıza çıkıyor. Samsung’un amiral gemisi segmentinin izlerini, sonraki modelde Galaxy A serisine yansıttığını geçtiğimiz yıl de görmüştük. Bu defa da Samsung’un Galaxy S7 ve bahtsız telefonu Note 7‘nin izlerini büyük ölçüde bu senenin Galaxy A serisinde görüyoruz.

Galaxy A7’yi detaylıca değerlendireceğiz, ancak başlangıçta fiyattan başlayacak olursak açıkçası bu seride bulunan her üç modelin de yüksek fiyattan giriş yaptığını görüyoruz. Elimizdeki Galaxy A7, şu lahza piyasada 2319 TL fiyatla bulunuyor. Bunun üstüne 300 TL fark ödeyerek Galaxy S7 sahibi olabiliyorsunuz. Yeniden bu fiyata ve hatta alt fiyatlarla Snapdragon 820 işlemcili akıllı telefon modelleri de bulabiliyorsunuz. O nedenle telefonla ilgili ilk negatif görüşümüz fiyatının yüksek olduğu olacak.

Hemen yavaşça detaylara geçelim ve telefonun tasarımına bakalım.

Tasarım

blankTasarım

Samsung, A serisinin 2017 jenerasyonunda bir kez daha tasarımı yenilemiş. Galaxy A ailesi 2015 modelinde plastik arka yüzeyle gelirken, 2016 jenerasyonunda metal ve cam işlemeli tasarıma adım atmıştı. Bu sene de tasarımı yenileyen Samsung, elimizdeki telefonla S7 ve Note 7 genlerini bize sunuyor. Böylece amiral gemisi statüsünde görünümü bu aileye de getiren Samsung, orta, orta – üstteki segment kategorisi için premium tasarımlı, şık bir model sunuyor bizlere.

Telefonun kenarlarında tekrar metalik malzemeyi koruyan Samsung, gövdenin arkadaki kısmında kalan yan yüzeyleri daha kavisli olarak işlemiş. Arka yüzey tekrar sırça malzemeye sahip. Lakin açık konuşmak gerekirse dokunduğunuzda verdiği his plastik izleri taşıyor desek yanılmış olmayız. Bu anlamda selef modelin tasarımını daha fazla beğendiğimizi söyleyebiliriz. Bizce selef modelin daha karakteristik bir görünümü vardı. öte taraftan bilhassa siyah renkli model için şunu da anlatmak olası: Telefon çok fazla parmak izi topluyor.

Şüphesiz Galaxy A7‘yi farklı renk seçenekleriyle de seçim edebiliyorsunuz. Şu lahza siyah modelin yanında altın, mavi ve pembe renk seçenekleri de satışta.

Galaxy A7’nin çevresine baktığımızda en manâlı değişikliklerden birinin hoparlör kısmında yapıldığını görüyoruz. Hoparlör, telefonun altında değil, sağ üst kenarında yer alıyor. Bu bir anlamda menfaat sağlarken, bir anlamda da dezavantaj yaratıyor. Telefonu çift elle kullandığınız durumlarda hoparlörü kapatamıyor olmanız sevindirici ve bu kullanımda ses telefonun üzerinden geliyor. Fakat öte yandan dikey kullanımda ses sağ kanaldan geliyor.

Bir diğer tasarım değişikliği ise microSD kart ve SIM kart çekmecelerinde karşımıza çıkıyor. Samsung, bu telefonda SIM kart çekmecesini ast kenarda, microSD kart çekmecesini ise telefonun üzerinde bulunduruyor.

Galaxy A7’nin selefine kıyasla en büyük tasarım ve kullanım farkı yarattığı nokta ise şüphesiz suya karşısında korumalı yapısı. IP68 sertifikasının sahibi olan Galaxy A7, böylece artık suya aleyhinde da koruma kazanmış. Galaxy A7, 1.5 metreye değin 30 dakika her tarafında suda bekleyebiliyor. Yani telefonu rahat sıcacık yıkayabilirsiniz.

Telefonun aşağıda kulaklık girişi yer alıyor. Derhal yanına da USB Type-C konektörü görüyoruz. Kutu içeriğinde de bir dönüştürücü uyarlayıcı yer alıyor. Tekrar kulaklıklar da kutu içeriğinde kullanıma hazırlanmış durumda.

Son olarak telefonun tasarımında dikkat çeken ve kullanıma etki eden bir diğer kayda değer unsur, parmak izi sensörünün yer alması. Geçen seneki modelde de vardı bu algılayıcı, bu modelde de yer alıyor.

Ekran ve işletim sistemi

blankEkran ve işletim sistemi

Galaxy A7’nin ekranı da büyümüş. 5.7 inç boyutunda bir ekranla gelen Galaxy A7, 5.5 inçlik eski modele kadar daha büyük bir ekrana sahip, ama biraz daha rahat bir ekran – vücut oranı sunuyor. Geçen seneki modelde yüzde 74.3 olan bu oran, bu seneki Galaxy A7’de yüzde 73.6. Evet, fark çok büyütülecek gibi değil. Ekranda değişen bir diğer değerse, piksel yoğunluğu. 2015 ve 2016 versiyonlarında 401 ppi ile gelen piksel yoğunluğu, bu yılın Galaxy A7’sinde 386 ppi olarak karşımıza çıkıyor. Ekran çözünürlüğü ise tekrar Full HD kesinlikle.

Telefonun parlaklık ve renk doygunluğu gibi konularda ise S7 ve S7 edge’den gözle görülür farkı değil. Galaxy A7 de ekran paneli olarak Super AMOLED kullanıyor.

Galaxy A7’de çalışan işletim sistemi Android Marshmallow. Evet, telefon Android 6.0 sürümüyle geliyor, fakat kısa zaman içinde Android 7 güncellemesi alacağı bilgisini verelim. öte yandan yapılan açıklamaya göre Galaxy A 2016 modelleri de mayıs ayında Nougat güncellemesi alacak.

İşletim sisteminden ziyade arabirimiyle de sezgisel bir uygulama sağlayan Galaxy A7, görünüm ve dilekçe biçimiyle Galaxy S7 ve S7 edge’den fark yaratmıyor. Yenilenen arayüzle gelen bütün elverişli uygulamalar Galaxy A7’de de mevcut. Mesela ekranlar arası başvuru formu taşırken kullandığınız başvuru formu çekmecesi, tekrar Game Launcher ve Tehlikesiz Klasör gibi Samsung’un kayda değer işlevleri Galaxy A7 için de kullanılabilir durumda.

bu vesileyle bildirim ekranını açtığınızda burada mavi ışık filtresi ile Smart View gibi kullanışlı kısayolları bulabileceğinizi de söyleyelim. Kuşkusuz ayarlar menüsüne de göz atmakta avantaj var. Burada Cihaz Bakımı’nı telefonu optimize etmek için çoğu kez kullanacaksınız.

Teknik kadro ve performans

blankTeknik kadro ve performans

Galaxy A7’nin teknik kadrosuna göz atalım. Önce işlemciden başlayacak olursak, telefonda 8 çekirdekli Exynos 7880‘in bulunduğunu söyleyebiliriz. 1.9 GHz hızında çalışan Cortex-A53 yongasından şiddet bölge telefon, Finansal-T830 grafik işlemciyi de üzerinde taşıyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanının da sahibi olan telefon, microSD kart ile 256 GB’lık bir ilave alan yaratma imkanı tanıyor.

Bu temel teknik kadroyla orta, orta – üstteki segmente konumlanan Galaxy A7, performans notlarıyla da segmentin ihtiyacını karşılıyor. Acilen tablolarla birlikte telefonun performansını da değerlendirelim.

blank

ilk olarak AnTuTu Benchmark‘tan başlayalım. Bu testten 60176 puan bölge Galaxy A7, bu puanla orta segment cepler için iyi bir performans ortaya koyuyor, hem geçtiğimiz yılın amiral gemileriyle yakın bir çizgide duruyor. Huawei P9 Lite ile Galaxy S6 aralarında bulunan telefonu CPU Prime Benchmark’ta da değerlendirdik.

blank

CPU Prime Benchmark’ta ise Galaxy Note 5 ve HTC One M9 arasına oturuyor. bu arada CPU Prime’da 16121 puan ürettiğini de söyleyelim.

blank

Geekbench 4‘e geldiğimizde tek çekirdek skoruyla 773, çoklu çekirdek kullanımı sonucu ise 4071 puanlarını bölge Galaxy A7, Sony Xperia Z5 ve Asus Zenfone 3 aralarında kendine yer buluyor. Bu testte kayda değer bir detay, şu lahza 2149 TL’ye satışta olan Huawei P9’un, Galaxy S7 ve S7 edge’le birlikte zirvede oturması. Burada Galaxy A7, fiyatıyla Huawei P9‘dan daha pahalı olduğunu ve S7 ile ise 300 TL’lik bir ayrım yarattığını hatırlatmak gerekiyor.

blank

Grafik kısmına geldiğimizde 3DMark Benchmark‘tan Ice Storm’da 12082, Extreme’de 11442 ve Unlimited’ta ise 13359 puanlarını alan Galaxy A7’nin, bu test sonucunda Casper VIA A1 ve Huawei P9 Lite’dan eksik farkla önde durduğunu görüyoruz. bu vesileyle tekrar telefonun Epic Citadel’de Full HD çözünürlükte 54 FPS ürettiğini gördüğümüzü de söyleyelim.

Grafik adımına ilişkin, telefonun oyun performansından da bahsedelim. Telefonda oynadığımız Critical Ops, Real Racing 3 ve türevi oyunlarda herhangi bir performans problemi görmediğimizi söyleyebiliriz. Bu anlamda sıkıntınız değil. öte taraftan telefonun serin çalıştığını da söylemek mümkün. Bu adımı noktalarken telefon için performanslı ve serin tanımlaması yapabiliriz.

Pil ömrü ve ses

blankPil ömrü ve ses

Peki, telefonun pil performansı nasıl? PCMark Work 2.0 testinde 13 saat 5 dakikalık bir netice bölge Galaxy A7, bu skorla sınıfı için güzel bir netice alıyor. Bu sonuçla, LG V20, Alcatel POP 4S, Asus Zenfone 3, Casper VIA A1, Huawei P9 Lite ve Xiaomi Mi5’ten daha iyi grafik üreten Galaxy A7, 3600 mAh kapasitesindeki bataryasının avantajından faydalanıyor. öte taraftan Lenovo P2‘nin 5100 mAh bataryasıyla bu testten 18 saat 38 dakikalık bir sonuçla ayrıldığını da söyleyelim. bu vesileyle Lenovo P2’nin ayrıntılı incelemesini birkaç gün içinde sizlerle paylaşacağız; şu lahza son testleri yapıyoruz.

blank

Galaxy A7’de elbette kuvvet tasarruf modu da yer alıyor. Bu modu ortalama ve maksimum biçimde ayarlayarak çok daha uzun süreler kullanabiliyorsunuz. Yeniden tatbik güç monitöründe de hangi uygulamanın saat başına pil tatbik oranını görebilmeniz de muhtemel. Son olarak Galaxy A7’nin seri çok miktar desteği sunduğunu ve pil konusunda genel izlenimimiz neticesinde iyi bir meslek çıkarttığını gördüğümüzü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Telefonun ses performansına da değinelim ve ardındaki kamera detaylarına geçelim.  Açıkçası hoparlörün yer değişimi, oyun oynarken ve video seyrederken –ancak bu ikisini çoğunlukla telefonu yatay eksende tutarken yapıyoruz- hoparlörü parmağınızla kapatmayı engellemesiyle iyi bir değişiklik olmuş. Samsung’un yeni telefonlarında bilhassa üst segmentte üstelik öteki tarafta hoparlör görürsek şaşırmayız. Oysa şu anki gibi tek hoparlör kullanımından büyük performans beklemeyin.

öte taraftan kutu içeriğinden çıkan kulaklıklarla, telefonun iyi bir ses performansı sunduğunu göreceksiniz. Eğer isterseniz sesi için ayarlar menüsünden SoundAlive‘a da bakabilir ve ekolayzır ayarlarını değiştirebilirsiniz. Son olarak telefonda FM radyonun bulunduğu bilgisini de verelim.

Kamera

blankKamera

Evet, şu anda gelelim Galaxy A7’nin kamerasına. Kamera konusunda özellikle ön kamerada selef modele kıyasla büyük bir güncelleme yapan Samsung, hatta bu anlamda sadece selef modelle de sınırlamamış kendini. Galaxy A7’nin ön kamerası bilhassa fotoğraf konusunda S7 ve S7 edge’den daha iyi durumda diyebiliriz.

Galaxy A7’nin ön kamerası tam 16 MP çözünürlüğünde lensle geliyor. f/1.9 diyafram açıklığı ve 1080p video çözünürlüğü gibi özelliklerin de sahibi olan ön kamera, doğrusu son zamanlarda bu segmentte karşılaştığımız en iyi ön kameralardan biri yok, açık ara en iyi ön kamera. 30 kare 1080p video kaydedebiliyor, fotoğrafları canlı biçimde çekebiliyor, geniş özçekim imkanı tanıyor. Hem ön kamera için gece çekimi ve yüz alımlılık modu gibi özellikler de mevcut.

Biz yaptığımız ön kamera çekimlerinde gece ve gündüz çekim koşullarında beğendiğimiz sonuçlar aldık. Bilhassa Galaxy A7’nin gündüz selfie çekimlerinde, Huawei P9’un arkadaki kamerasıyla yarışacak ölçüde sonuçlara imza attığını söyleyelim. Video konusunda ise azıcık titrek görüntüler elde edebiliyorsunuz.

Arkadaki kameraya geldiğimizde ise, doğrusu ön kamera kadar övücü şeyler söylemeyeceğiz. Fakat bu Galayx A7’nin fena bir kamera kullandığı anlamına gelmiyor. Yalnızca ön kamera kadar şaşırtmadı bizleri.

Ön kamera gibi arka yüzde de 16 MP lense sahip olan telefon, yeniden f/1.9 diyafram açıklığı ve 1080p video kaydı gibi özellikler getiriyor. Sınıfının en çabuk odaklanan kameralarından biri olan arka kamera, bilhassa gün ışığında performansını parlatabiliyor. Yine iç mekanlarda hoş aydınlatma varsa iyi fotoğraflar yakalayabiliyorsunuz. Fakat ışık düşükse, çok da etkileyici sonuç alamayacağınızı bildirmek lüzum. Keskinlik ve renk eksikliği ile teferruat kaybıyla çokça karşılaşıyorsunuz bu alıcı senaryoda.

bu arada küçük bir anahtar sözcük: Ön kamera ile arkadaki kamera arasında Home butonuna çift tıklayarak geçebiliyorsunuz.

Galaxy A7 (2017) ile çektiğimiz video ve fotoğraf görüntülerini yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy A7 (2017) Teknik ÖzellikleriÜrün Modeli Samsung Galaxy A7 (2017)Ürün Türü Cep TelefonuCHIP Online Notu 77Üretici SamsungFirma Samsung     (212) 288 56 38İşletim Sistemi Android 6.0.1İşlemci Exynos 7880 OctaÇekirdek (CPU) 8İşlemci Hızı 1.9 GHzEkran Teknolojisi Super AMOLEDEkran Boyutu 5.7 inçGrafik İşlemci Mali-T830MP3Bellek (RAM) 3 GBDahili Depolama 32 GBArttırılabilir Depolama 256 GBÖn Kamera 16 MPArka Kamera 16 MPÇift Hat YokWi-Fi VarNFC VarGPS VarLTE (4G) VarHDMI (MHL) YokBluetooth VarFM Radyo VarBoyutlar 77 × 156 × 7.9 mmSatın Al

Alternatifleri

Samsung Galaxy A7 (2017)’e alternatif olarak daha uygun fiyatlı amiral gemisi Huawei P9’u satın alabiliyor veya az farkla Galaxy S7 sahibi olabiliyorsunuz. Bu anlamda bu iki telefonu alternatif olarak rahatlıkla önerebiliriz.

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi film ve medya siteniz.YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
blank