Şevkat Yerimdar 1. Bölüm özeti, Şevkat ve Esin'in ilk karşılaşmaları - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün DiziDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Şevkat Yerimdar 1. Bölüm özeti, Şevkat ve Esin'in ilk karşılaşmaları - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi
SON DAKİKA

Şevkat Yerimdar 1. Bölüm özeti, Şevkat ve Esin’in ilk karşılaşmaları

Bu haber 01 Haziran 2017 - 10:06 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Şevkat Yerimdar’ın annesi ölmeden önce ne istedi?

Şevkat Yerimdar’ın annesi ölüm döşeğindeyken, Şevkat Yerimdar’a evlenmesi için bir beşik kertmesi olduğunu söyler. Tam ismini söyleyecekkende vefat eder. Esin uzun süre yurt dışında yaşamış bir genç kızdır, Türkiye’ye döner ve doğduğu evi sanat galerisi yapmak ister. Şevkat Yerimdar ve Esin Uçar beşik kertmelilerdir. Şevkat Yerimdar bir yumurtacı dükkanı sahibi, Esin Uçar ise antikacı baba olan Cevdet Uçar’ın kızıdır.

 

Şevkat Yerimdar ve Esin’in ilk karşılaşmaları nasıl oldu?

Şevkat Yerimdar dükkan kirasını ödeyemeyince arabasını satmaya karar verdi. Şevkat Yerimdar’ın beşiktaş modelli arabasını satmaya giderken yolda Esin’in sevgilisi Bora ile Bora’nın hız sınırı yapması nedeniyle tartıştı. Bora motorsiklet ve ralli arkadaşlarına Şevkat Yerimdar’ın plaka numarasını vererek araştırttı. Bu sırada Esin doğduğu evi görmek için evden çıktığında babası ona kırmızı üstü açık bir araba hediye etti. Esin kırmızı arabasıyla yolda giderken Şevkat Yerimdar’ın arabasına arka arkaya üç kere çarptı. Arkadan arabaya çarptığı için anlaştılar ve dördüncü çarpma ilede Esin 1000 lira vererek ordan ayrıldı. Şevkat Yerimdar ve Esin Uçar’ın tanışmaları bu şekilde oldu.

Şevkat Yerimdar hastanelik mi oldu?

Şevkat Yerimdar ve Esin’in ikinci karşılaşmaları ise mahallede oldu. Şevkat mahallede tam çay ocağının camından içeri atlayacakken Esin arabasıyla gelip çay ocağının önünde durdu. Şevkat Yerimdar, Esin’in ayakkabılarına taktığı için yol tarif ederken o ayakkabılarlagitmek isteyenEsini durdurmadan,  Esin’in doğduğu yani aynı zamanda Şevkat’in oturduğu sokağı tarif etti. Esin, eski doğduğu sokağı ardından evi bulunca içine girmek istedi ve anahtarı almak için Şevkat Yerimdar’ı buldu ve anahtarı aldı. Şevkat Yerimdar’a eve gidince o evin sahibi olduğunu Esin söyledi ve ordan çıktı. Tam mahalleden ayrılacakken, Şevkat Yerimdar’da arabanın arkasına doğru yürürken Esin arabayı çalıştırınca Şevkat’a arabayla vurdu ve Şevkat hastanelik oldu. Şevkat’in hastanede başı sarılınca mahalleye dönmek istedi ve Esin’in arkadaşı Gizem’in arabasıyla mahalleye döndüler. Tam bu sırada Bora, arkadaşlarıyla birlikte mıtorsikletlerle mahalleyi bastılar ve Şevkat Yerimdar’ın yumurta dükkanındaki yumartaları kırmaya geldiler. Esin ve Bora’nın kardeşi ile birlikte Şevkat Yerimdar ve tüm mahalle onları gördüler. Şevkat Yerimdar’a Bora tango yapmaya geldik diyince Şevkat Yerimdar’da çalın bir tango dedi.

 

Şevkat Yerimdar 1. Bölüm kıyafetleri burada

Şevkat Yerimdar 2. Bölüm kıyafetleri burada olacak,

Şevkat Yerimdar 2. Bölüm özeti burada olacak,

Şevkat Yerimdar 2. Bölüm fragmanı burada olacak,

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x