Son dakika… Ege’de deprem… İstanbul’da da hissedildiDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Son dakika… Ege’de deprem… İstanbul’da da hissedildi
SON DAKİKA

Son dakika… Ege’de deprem… İstanbul’da da hissedildi

Bu haber 12 Haziran 2017 - 16:38 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

Ege Denizi açıklarında 6.3 büyüklüğünde bir yer sarsıntısı meydana geldi. Deprem İzmir’in yanı sıra Marmara Bölgesi’nde de hissedildi. Sarsıntılar İstanbul’da da paniğe neden oldu. Depremde, şimdiye dek gelen bilgilere göre, can kaybı yaşanmadı. Zelzele üssüne en yakın yer olan İzmir’in Karaburun ilçesinde ise artçı sarsıntılar sürüyor. Kandilli Rasathanesi’nden Prof. Dr. Ali Pınar, Ege Denizi’nde yaşanan depremin arkasında yaşanan artçı sarsıntıların 5.3 büyüklüğüne dek çıkabileceğini duyurdu.

Saat 15:28’de Ege Denizi açıklarında bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 6.3, AFAD ise 6,2 olarak açıkladı.  Depremin merkez üssünün ise İzmir’in 85 kilometre kuzeybatısı olduğu bildirildi. Depremin derinliği ise yerin 10 kilometre altı olarak açıklandı.

MARMARA DA SALLANDI

Deprem Ege Bölgesi’nin yanı sıra Marmara bölgesinde de hissedildi. Sarsıntılar; Ege Bölgesin’de; İzmir, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Muğla ve Kütahya’da, Marmara Bölgesi’nde ise; İstanbul, Tekirdağ, Yalova, Bursa ve Edirne’de de hissedildi. AFAD zelzele sonrası ekiplerini Karaburun ve Dikili’ye sevk etti. Bölgede çadır kentlerin kurulacağı duyuruldu.

FOTO:DHA - Deprem Yalova'da da paniğe neden oldu.

FOTO:DHA – Yer Sarsıntısı Yalova’da da paniğe niçin oldu.

Zelzele laf konusu bölgelerde paniğe niçin oldu. Depremi hissetiklerinde büyük panik yaşadıklarını bildiren bir yurttaş “Depremi hissedince dışarıda çıktık arkadaşlarla depremi 3-5 saniye kadar hissettik “ dedi. Diğer bir vatandaş ise,” Depremi hissettik zaman kaybetmeden arkadaşlarla haricen çıktık. Şimdilik bekliyoruz” diye konuştu.

FOTO:DHA İzmir'de büyük panik yaşandı.

FOTO:DHA İzmir’de büyük panik yaşandı.

“ARTÇILAR 5.3’E KADAR ÇIKABİLİR”

Kandilli Rasathanesi’nden Prof. Dr. Ali Pınar, Ege Denizi’nde yaşanan 6.3 büyüklüğündeki depremin arkasında yaşanan artçı sarsıntıların 5.3 büyüklüğüne kadar çıkabileceğini açıklama etti.

KARABURUN’DA DÖRT ZELZELE DAHA

İzmir’in Karaburun ilçesinde saat 15:31 ve 15:35’te 2 bambaşka zelzele daha meydana geldi. Bu depremlerin şiddeti ise 4.9 olarak açıklandı. Karaburun’da düşük şiddette sarsıntılar sürüyor. Son verilere göre şiddeti 3 ila 3.5 aralarında saat 15:40’tan daha sonra iki sarsıntı daha hissedildi.

atina-ortaAtina Üniversitesi: Depremin büyüklüğü 6.1

Atina Üniversitesi Sismoloji Labaratuvarı resmi sayfasından Ege’de meydana gelen depremin konumunu ve büyüklüğünü paylaştı. Depremin büyüklüğü 6.1 olarak duyuruldu.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

ZELZELE PANİĞİNDEN NOTLAR

-Edremit’te yaşanan depremde tarihi bir binanın kopan parçası yoldan geçen otomobilin üzerine düştü.

FOTO:DHA - İzmir Adliyesi'nde çalışanlar büyük korku yaşadı.

FOTO:DHA – İzmir Adliyesi’nde çalışanlar büyük nefret edilen şey yaşadı.

-Deprem İstanbul’un bir fazla ilçesinden hissedildi. Vatandaşlar kendilerini açık alanlara attı.
-Depremin merkez üssüne en yakın ilçe olan İzmir’in Karaburun ilçesi Kaymakamı Muhammet Özyüksel “Bize şu başlıca dek ulaşan bir can kaybı değil” dedi.

FOTO:İHA - Balıkesir'de de vatandaşlar büyük panik yaşadı.

FOTO:İHA – Balıkesir’de de vatandaşlar büyük panik yaşadı.

-Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde de ilçe sakinleri büyük panik yaşadı. Çoğu evde sarsıntının şiddetli bir şekilde hissedildiği öğrenildi.
-Sarsıntılar Okumuş’da da hissedildi.

URLA DEVLET HASTANESİ’NDE DE DEPREM SONRASI BÜYÜK PANİK YAŞANDI

 

-Manisa’da da hissedilen yer sarsıntısı sonrası Manisa Devlet Hastanesinde yer alan vatandaşlar panikle dışarı akın etti. Dışarıdaki vatandaşlar hemen cep telefonlarına sarılarak yakınlarını aradı. Keza yer sarsıntısı sonrası vatandaşların cep telefonuna yüklenmesi sonrası telefon hatlarında kısa süreli kesintiler de meydana geldi.

Son güncelleme: 16:3412.06.2017

Dizi Fragmanları dizimedya.com dizi ve medya siteniz.Son dakika… Ege’de deprem… İstanbul’da da hissedildi

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x