Sosyal Çalışma Programı SÇP Hakkında Bilgiler 2019 SÇP No Sorgulama - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün DiziDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

3 Ağustos 2021 - 16:38

Sosyal Çalışma Programı SÇP Hakkında Bilgiler 2019 SÇP No Sorgulama

Sosyal Çalışma Programı SÇP Hakkında Bilgiler 2019 SÇP No Sorgulama
Son Güncelleme :

27 Haziran 2019 - 18:33

2019 Sosyal Çalışma programı (SÇP) hakkında kısa kısa bilgiler derledik burada olmayan sorularınız olursa Sosyal çalışma Programı ile ilgili yazıya yorum bırakabilirsiniz. Sosyal Çalışma Programı nedir? SÇP başvuru nasıl yapılır ? Sosyal Çalışma Programı 2019 Tarihi ne zaman ?

İlk Olarak SÇP yani Sosyal Çalışma Programı Nedir:

Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Programda şu alanlar düzenlenebilir.
• Doğanın korunması.
• Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması.
• Kütüphanelerin bakımı ve düzeni.
• Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.

Sosyal Çalışma Programı  nerede ve nasıl uygulanır?

Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır.

SÇP Yani Sosyal Çalışma Programı tarafından yapılan işler nerede ve nasıl incelenir?

Program kapsamında yapılacak işler, programlar yayınlandığında program sorgulama sayfasında her bir program numarasının üzerine tıklanarak incelenebilecektir. Yapılacak işlerin incelenerek en doğru programa/programlara başvurulması önem arz etmektedir. Örneğin;

  • “İlköğretim öğrencilerine İngilizce eğitimi verilmesi” gibi bir işin bulunduğu programa belli bir seviyede İngilizce bilenlerin başvuru yapması beklenmektedir.
  • “Tehlike altındaki endemik bitki türlerinin araştırılması” gibi bir işin bulunduğu programa doğa şartlarında güneş, toz veya polen gibi etmenlere alerjisi olan kişilerin başvurmaması beklenmektedir.Program sorgulama sayfası linki yakın tarihte bu sayfaya eklenecek olup belli aralıklarda takip edilmesinde fayda bulunmaktadır.

Peki bu sosyal Çalışma Programına Kimler Nasıl katılır bende Sssyal Çalışma Programına katılabilir miyim?

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir. Ancak katılamayacağı belirtilen eğitim düzeylerinin yanısıra kişinin aktif bir lisans veya önlisans kaydının olması durumunda programlara katılım mümkündür.

sosyal çalışma programı program no nedir SÇP Sosyal Çalışma Programı No sorgulamak için TIKLAYINIZ

Sosyal çalışma Programı nedir ne değildir Nasıl katılabilirim nerede başvururum SÇP 2019 tarihi ne zaman Sosyal Çalışma Programına bende kayıt olabilirmiyim gibi değişik sorulanız varsa İŞKUR SÇP Sayfasını zitaret edip tam ve net cevaplar alabilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
blank