Tek seferde 3 milyon dolar bozdurdular! - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün DiziDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Tek seferde 3 milyon dolar bozdurdular! - Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi
SON DAKİKA

Tek seferde 3 milyon dolar bozdurdular!

Bu haber 13 Ağustos 2018 - 17:00 'de eklendi ve 12 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, başlattığı ‘Dövizleriniz bozdurun’ kampanyasına Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) üyesi 300 iş adamı 3 milyon dolar bozdurarak destek verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün, Trabzon’da yaptığı konuşmada, “Sanayicilerimize sesleniyorum; bankalara saldırarak, oralardan döviz alma yoluna gitmeyin. Bu milleti diri tutmak, ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değildir. Sanayicinin de görevidir, tüccarın da görevidir” şeklindeki çağrısına uyan TÜMKİAD üyesi bir grup, 3 milyon doları bir bankada bozdurarak Türk Lirasına çevirdi.

Dernek üyeleri, daha sonra Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

 

Dernek adına konuşan, TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, “TÜMKİAD’lı iş adamları olarak ‘vatanımızın, milletimizin, sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız’ demiştik. Cumhurbaşkanımızın, dün Trabzon’da yaptığı açıklamadan sonra iş adamları olarak 300 üyeye yakın iş adamımız 3 milyon doları bozdurarak Türkiye’ye bir mesaj vermek istiyoruz. Bize dolar değil vatan lazım. Biz bu toprakları Çanakkale’de kan dökerek kazandık. Biz bu toprakları gazete kuponuyla kazanmadık. 15 Temmuz şehitlerini buradan rahmetle anıyorum. Şimdi asıl savaş ekonomide var. Buradan tüm iş dünyasına sesleniyorum. ‘Biz meydanlara indik, siz de meydanlara inin.’ Dolar bozduruyoruz, dolara hayır diyoruz. Biz 300 iş adamıyla dolarlarımızı bozdurarak sayın Cumhurbaşkanımıza hediye ediyoruz. Bizler, Türkiye’de yaşayan iş adamları olarak dünyaya sesleniyoruz. Lütfen dolarlarınızı bozdurun. TL’ye yatırım yapın, bize dolar değil vatan lazım. Vatan yoksa namus yoktur. Vatan yoksa çocuklarımızın geleceği yok” dedi.

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x