Tutuklu hâkim FETÖ’cü savcıyı Hz. Musa'ya benzettiDizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Tutuklu hâkim FETÖ’cü savcıyı Hz. Musa'ya benzetti
SON DAKİKA

Tutuklu hâkim FETÖ’cü savcıyı Hz. Musa’ya benzetti

Bu haber 10 Haziran 2017 - 13:31 'de eklendi ve 10 kez görüntülendi.

Tutuklu Yargıtay 14. Ceza Dairesi ve eski YSK üyesi İbrahim Zengin’in deşifre edilen ByLock yazışmalarında firari FETÖ savcısı Muammer Akkaş’ı, Hz. Musa peygambere benzettiği ortaya çıktı

MİT ByLock kullanıcısı FETÖ’cülerin kendi aralarında yaptıkları yazışmaları çözmeye devam ediyor. Çözülen mesajlar, örgütün dini duyguları nasıl istismar ettiğini de gözler önüne seriyor. KHK ile meslekten ihraç edilen Yargıtay 14. Ceza Dairesi eski üyesi ve YSK eski üyesi İbrahim Zengin’in bir başka meslektaşıyla yaptığı ByLock yazışmasında, 17-25 Aralık yargı darbesinde yer alan ve Çağlayan Adliyesi’nde bildiri dağıtan FETÖ’nün firari savcısı Muammer Akkaş’ı Hz. Musa’ya benzettiği ortaya çıktı. İşte İbrahim Zengin’in 28 Ocak 2016’da geçtiği mesajlar:

İşte o konuşmalar…

İŞTE O KONUŞMA
19.39: Abi selam nasılsınız?
19.41: Abi bu ülke genel itibarıyla çürük. Bu çürüklük, tarihi yani eskiden gelir. 6 bin yıl önce ateşe atılan İbrahim peygamberi bu topraklarda seyretmişlerdir. Peygamber torunu bu ülkeye yakın bir topraklarda başı kesilmiş, seyirci kalmışlar. Ama Isparta bir ayrı. Çok şükür az sayıda da koskoca bir ülkeye yetecek etkisi olmuş hemşehrilerimiz çıkmış. Üstad çıkmış.
19.46: Böyle topraklarda neş’et etmişiz. Muammer Akkaş, Kuran’dan İdrake Yansımalar isimli eserde Taha Suresi’ni okuyun, nasıl benzerlik göreceksiniz. Onun adliye önünde bildiri dağıtması bence Musa Peygamber’in bir bayram günü, kuşluk vakti buluşulan meydanı temsil ediyor.
19.47: Muammer kardeş, Efendimiz’den sonra dinler tarihi ve hak batıl mücadelesinde en önemli kilometre taşını oluşturuyor.


İbrahim Zengin 25 Temmuz’da tutuklandı.

​FETÖ’NÜN KARAKUTUSU
Muammer Akkaş, 25 Aralık 2013’te Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi’nde (UYAP) kaydı bile bulunmayan soruşturma kapsamında 7 iş adamı ve 2 şirketine ihtiyati tedbir kararı koydu. 3. köprü, 3. havalimanı ve Kanalistanbul gibi dev projeleri hayata geçirecek 41 iş adamına gözaltı kararı aldı. Akkaş’ın gözaltı listesinde Bilal Erdoğan da vardı. Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Akkaş’ın gözaltı kararlarını hukuksuz olduğu gerekçesiyle uygulamadı. Akkaş da FETÖ’den aldığı talimatla Çağlayan Adliyesi’nde gazetecilere bildiri dağıtıp soruşturma yapmasının engellendiği iddia etti. SABAH

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x