Ünlüler sosyal medyadan ne kadar kazanıyor?Dizi Haberleri Tv Gazetesi Bugün Dizi

Ünlüler sosyal medyadan ne kadar kazanıyor?
SON DAKİKA

Ünlüler sosyal medyadan ne kadar kazanıyor?

Bu haber 28 Mayıs 2017 - 12:17 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Günaydın magazin yazarı Yüksel Aytuğ, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın daha önce vergilendirileceğini açıkladığı ‘internet üzerinden sağlanan reklam gelirleri’ hakkında yazdığı yazıda, sosyal medya hesaplarından yaptıkları reklamlardan ünlü isimlerin ne kadar kazandığını yazdı.

Aytuğ’un yazısı şöyle:

Maliye Bakanı Naci Ağbal; daha önce yaptığı açıklamada, internet üzerinden gerçekleştirilen reklam ve tanıtım hizmetlerinin vergilendirilmesi üzerine bir çalışma başlattıklarını belirtmişti. İlgili vergi oranının yüzde 15 olması bekleniyor.

Ünlülerin, bu paylaşımları yaparken aldığı hizmetten ya da kullandığı üründen memnun kaldığı ve takipçilerine tavsiye ettiği görülüyor. Türkiye’deki ünlüler, Instagram üzerinden yaptıkları tek bir paylaşım için 6 bin ile 20 bin TL arasında para talep ediyor. Talep edilen tutarlar, kişinin bilinirliğine, takipçi sayısına ve takipçi etkileşimine göre değişkenlik gösteriyor. Yurt dışındaki ünlülerin Instagram paylaşımı başına talep ettikleri tutar ise 10 bin ile 300 bin dolar arasında değişiyor.”

0 0 vote
Article Rating

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x